22 Jul 17, 05:53:15

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
22 Jul 17, 05:53:15

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24901
  • Total Topics: 1776
  • Online Today: 9
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 1
Total: 1

Author Topic: Romania - Euro 2008  (Read 11784 times)

Offline Q-Pack

• Full Member
  • NuCautaAnturajCuMine
Re: Romania - Euro 2008
« Reply #90 on: 14 Jun 08, 14:33:32 »
italia - franta nu se poate termina orice egal , ci doar 0-0 . dar mai bine olandezi s-ar gandi pe cine ar vrea mai departe , pe noi care pot sa ne bata sau pe una dintre italia sau olanda ... ROBBEN dute la culcare . OLANDA VENIM CU CERSITU !!!! HAI  ROMANIA
Uitate in oglinda inainte sa critici pe altii !

Offline eScapE-killer*

• Full Member
« Reply #91 on: 14 Jun 08, 14:35:44 »
 din cate stiu eu ..primul criteriu la egalitate de puncte si meci direct egal este golverajul. Noi avem acum 0 iar ei -3. In caz de orice egal..ei tot la -3 raman.
I'm going to make him an offer he can't refuse

Offline MadDoc

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #92 on: 14 Jun 08, 15:04:58 »
Daca Franta - Italia se termina la egalitate (nu conteaza rezultatul, poate sa fie si 100-100) si noi pierdem cu Olanda la maxim 2 goluri diferenta (indiferent de scor: 2-0, 3-1, 100-98) suntem calificati!!!

Apoi, nu stiu daca Olanda vrea sa ne califice avand in vedere ca in meciurile cu Franta si Italia au facut ce-au vrut iar noi le-am luat 4 puncte in preliminarii... suntem o echipa destul de incomoda, iar intr-o faza superioara, eliminatorie, antijocul nostru poate duce la prelungiri si lovituri de departajare = loterie. Nu cred ca vor asta...

Probabil vor juca cu multe rezerve dar asta nu inseamna ca ne dau meciul, nu le sta in caracter... oricum Van Persie, Robben, Huntelar - astea sunt rezervele lor.  :laughing7:

Concluzia este ca sansele de calificare sunt reale, nu depindem direct de jocul rezultatelor (daca invingem suntem calificati direct), si chiar daca Olanda e in mare forma am dovedit ca o putem invinge. Orice ar fi, iesim cu capul sus dintr-o grupa foarte grea!!! Hai Romania!!!

PS
la meciu cu italia, yo cred ca buffon avea aim, lasa k vedem demo... goian are ban si nu joaca cu olanda, oricum romanii daca nu aveau lag castigau si italienii au facut rush tot meciu... robotii de rat si radoi au uitat k e friendly fire'ul activat...rat a facut tk si radoi si'a dat quit

Esti GG Xtrm!!!   :laughing7:  ;D

Offline parazitu

• Hero Member
  • PuertoRico
« Reply #93 on: 14 Jun 08, 15:24:52 »
Oricum , meciurile se joaca la aceeasi ora.Deci , avem o singura optiune : victorie .
La pauza daca de exemplu e 2-0 sau chiar 1-0 pentru oricare dintre Italia sau Franta , Olanda o s-o lase mai usor cu noi sa ii batem .. pun pariu ;
Acuma speram sa fie Mutu in forma [desi nu cred] , si inainte de meciul cu Italia a zis ca e in forma..si am vazut.
Daca nu ne ducem in sferturi , macar am facut egal cu viceampioana si campioana mondiala.  :hello2:
<3 Србија

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #94 on: 14 Jun 08, 15:35:56 »
dak noi batem p olanda ...sa mor d nu ma fac emo ...si sar de p bloc ....auzi la el ...sa abordam meciu cu olanda, mai viseaza omu da mai bea si apa :)

Asa ziceati si in preliminarii. ::)

Mai frate, am avut noroc ca nici italia si nici franta n-au fost in apele lor. Nu suntem noi niste zei ai fotbalului si ne-am creeat posibilitatea de calificare mai departe. In meciul cu franta n-am facut nimic si am avut noroc ca si franta a facut un mic mare ca*a. Italia a jucat ca o ciubota, a ratat de parca ar fi fost romani. Ce naiba, italia ne batea lejer cu 3 - 1, daca nu li se anula un gol si fructificau macar una din cela 3 - 4 mari ocazii ratate. Deci, nu pentru ca romania a jucat cine stie ce fotbal, am ajuns acum in faza asta. Imi permit sa spun ca si nationala  lichtenstein  -ului ar fi scos rezultate de genul asta cu cele 2 echipe mari cu care am jucat.

NU va mai imbatati cu apa rece, niciun antrenor/jucator cu capul pe umeri n-ar declara "sa vedem daca lasam meciul". Totusi, vorbim de fotbal (-ul vest european vroiam sa zic, dar mi-am dat seama ca la noi nu se joaca fotbal si nu mai era cazul sa precizez ).

Legat de meciul Italia - Franta imi permit un pronostic: 3-1. Sper sa gresesc. :D

Offline Q-Pack

• Full Member
  • NuCautaAnturajCuMine
« Reply #95 on: 14 Jun 08, 16:19:03 »
fratilor ITALIA - FRANTA tre sa se termine 0-0 iar noi sa pierdem 0-2 atunci ne calificam ..... daca nu stiti nu va mai contraziceti aiurea . primu criteriu sunt golurile marcate ;-) .... sau chiar daca nu stiti mai urmariti pe la TV oameni care stiu

Offline waSy

• Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
« Reply #96 on: 14 Jun 08, 16:31:05 »
ce atatea calcule atatea rahaturi ... am avut sansa sa batem italia n`am stiut sa profitam acum o luam in gura . nu trecem de grupe .sal
Decat sarac si bolnav ... mai bine bogat si sanatos !

Offline MadDoc

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #97 on: 14 Jun 08, 16:32:23 »
Q, primul criteriu este golaverajul... iar daca Franta si Italia termina la egalitate inseamna ca vor avea -3, iar Romania daca pierde la 2 goluri diferenta va avea -2... ghici cine merge mai departe?!? ;)

Numarul de goluri marcate e al doilea criteriu. ;)
Ceea ce spui tu e valabil in cazul in care 2 echipe ar avea acelasi golaveraj dar una ar avea mai multe goluri marcate... de  exemplu: golaveraj -2, echipa A ar avea 2 goluri marcate si 4 primite iar echipa B 1 gol dat si 3 primite; echipa A va merge mai departe pt ca are mai multe goluri marcate.

Credeam ca, pana acum, v-ati dat seama ca nu ma hazardez in afirmatii eronate. :P
O mai comit si eu... dar mai rar asa...

PS Bine tu waSy, ne-ai zis-o!!!

Edit: De fapt, primul criteriu de departajare e rezultatul din meciul direct, dar se subintelegea ca nu e cazul aici... :P

« Last Edit: 14 Jun 08, 17:00:39 by MadDoc »

Offline Cippo

• Former CS1.6 playa
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
  • cippo.ro
    • CIPPO Design
« Reply #98 on: 14 Jun 08, 17:23:32 »
LUPTAM!! LUPTAM!! LUPTAM SI CASTIGAM!!
Vorbiți, scrieți românește, pentru Dumnezeu!

Offline C.RoNaLdO

• r7m
  • Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
    • United Rule!
« Reply #99 on: 14 Jun 08, 19:04:35 »
fratilor ITALIA - FRANTA tre sa se termine 0-0 iar noi sa pierdem 0-2 atunci ne calificam ..... daca nu stiti nu va mai contraziceti aiurea . primu criteriu sunt golurile marcate ;-) .... sau chiar daca nu stiti mai urmariti pe la TV oameni care stiu

Qualification

* The Netherlands have qualified for the quarter finals as Group C winners.
* Romania will advance if they beat the Netherlands.
* If Romania and the Netherlands draw:
o The winner of Italy-France will advance.
o Romania will advance if Italy and France draw.
* If Romania lose to the Netherlands:
o The winner of Italy-France will advance.
o If Italy and France draw:
+ Italy will advance if the Italy-France match is a score draw (ie 1-1, 2-2, etc).
+ If Italy-France ends 0-0:
# And Romania lose by 1 or 2 goals, Romania will advance.
# And Romania lose by 3 goals and score at least 1 goal, Romania will advance.
# And Romania lose 3-0 or by more than 3 goals, Italy will advance.

Deci Q-Pack are dreptate , daca Italia - Franta se termina 1-1 sau 2-2 sau 100-100 Italia merge mai departe , doar daca Italia - Franta 0 - 0 atunci ne permitem sa pierdem cu Olanda la maxim 2 goluri diferenta.
As the Reds go marching on, on, on!
Champ19ns

Offline MadDoc

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #100 on: 14 Jun 08, 19:50:29 »
Da, am verificat si eu si asa este.
In ipoteza in care Franta - Italia se termina la egalitate dar cu marcarea de goluri si Romania pierde, indiferent de scor, atunci vor fi 3 echipe la egalitate de puncte iar criteriul de departajare, pentru ca sunt mai mult de 2 echipe, este numarul de goluri inscrise in meciurile directe dintre Franta, Italia si Romania... adica Italia va fi inscris cel putin 2 goluri (unul cu noi si cel putin unul cu Franta) iar noi si francezii doar un gol (pentru ca Franta - Romania a fost 0-0).
Daca ar fi fost la egalitate doar 2 echipe atunci as fi avut dreptate, problema e ca se face departajarea intre 3 echipe nu intre doua.

Ma bad!!!

Offline Knoxville

• Tennet Elders
  • Jr. Member
  • *
« Reply #101 on: 14 Jun 08, 20:03:32 »
primu criteriu reprezinta meciu direct fotbalistilor :X

Offline C.RoNaLdO

• r7m
  • Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
    • United Rule!
« Reply #102 on: 14 Jun 08, 22:49:58 »
primu criteriu reprezinta meciu direct fotbalistilor :X

Meciul direct cu Franta 0-0 si cel cu Italia 1-1 , deci cine merge mai departe ? /:)
As the Reds go marching on, on, on!
Champ19ns

Offline El Padrino

• CS Admin
  • Sr. Member
  • *
  • ...
« Reply #103 on: 14 Jun 08, 22:52:18 »
Multi jucatori o sa fie menajati cu Romania...sa nu se accindenteze vreunu sau sa ia galben/rosu. (e posibil)
Sau cine stie...cum a zis Van Nistelrooy cand vor intra pe teren si o sa vada tribunele portocaliu vor face tot posibilul sa invinga.:)

Fanii Olandei: "Vrem Romania in sferturi!" :D

Offline Q-Pack

• Full Member
  • NuCautaAnturajCuMine
« Reply #104 on: 15 Jun 08, 01:01:05 »
knox ramai la cs , k jocu asta cu mijea nu e de u :P