24 Aug 17, 00:28:27

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
24 Aug 17, 00:28:27

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24903
  • Total Topics: 1776
  • Online Today: 13
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 7
Total: 10
Yahoo!
Google (2)

Author Topic: Romania - Euro 2008  (Read 12037 times)

Offline 4yoo

• Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
Re: Romania - Euro 2008
« Reply #120 on: 18 Jun 08, 00:21:29 »
O sa se mai auda de noi si prin 2012, k mondiale sigur nu "pupam".

@purice: nu am ratat penalty, A ratat penalty   (mutu)

Din cate am vazut pana acuma, nu putem spune k Olanda are "rezerve".

Ba ca ne da meciu' , ba k ii batem.....   NE-AU FACUT!!!

1) Esti pe net
2) Esti pe forumul areaten.net
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi  :)

Offline eG^

• Z*Z*Z*Z*
  • Sr. Member
  • :) :D
« Reply #121 on: 18 Jun 08, 00:27:26 »
Sa nu mai aud de echipa natioanala X( mutu nea adus aici mutu nea bagat in ceata sa nu mai aud nici de mutu nici de echipa natioana... X(

Offline parazitu

• Hero Member
  • PuertoRico
« Reply #122 on: 18 Jun 08, 00:35:45 »
Ba ca ne da meciu' , ba k ii batem.....   NE-AU FACUT!!!

Eu zic ca in prima repriza Olanda a jucat prea lejer , parca erau pe plaja , ca sa nu spun ca s-au lasat . Ne-au si lasat cateva spatii libere sa facem si noi ceva faze , faceau niste preluari din alea de 2 m sa le luam mingea , dar in momentul in care au vazut ca nu suntem capabili sa legam 3 pase .... Eu zic ca s-au lasat  in prima repriza.
<3 Србија

Offline Q-Pack

• Full Member
  • NuCautaAnturajCuMine
« Reply #123 on: 18 Jun 08, 00:38:37 »
 => aceaiasi jucatori care au scos un egal cu italia , care a jucat fotbal , au jucat si acum
 => Olanda ne-a dat jocu , dar au fazut putini , acolo blaturile nu se fac ca la noi in campionat de se vad dupa luna.ROBBEN in prima repriza knd da pe langa poarta se vede clar k acolo a vrut sa dea...unii se pare k nu va uitati la aceleasi meciuri
 => Atacanti ziceti ??? mai bine zis copii de mingi , ca altceva nu au fost
 => Mutu , jucator umflat cu pompa si un mercenar

=> mondial nu's daca prindem , dar ar fi bine ........ poate gandeste altceva saracu asta de antrenor , k a fost atacant nu portar X( . nu am vazut echipa mai defensiva pana acum ( ma refer la nationala noastra )
 => totusi sa recunoastem ca la inceput nu aveam nici cea mai mica sansa sa ne calificam , poate aveam o sansa de 0.001% , asa ca nu inteleg ce sariti atat
 =>fiti suporteri si sustineti in continuare , buni rai , sunt ai nostrii , altii nu avem
 => poate in 2200 o sa castigam si noi o finala ;)
Uitate in oglinda inainte sa critici pe altii !

Offline MadDoc

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #124 on: 18 Jun 08, 00:43:07 »
Astazi am jucat tactic slab, sub meciurile cu Franta si Italia, mai ales in repriza a doua, cu un Chivu poate cel mai slab din echipa noastra... eu cred ca doua sunt motivele pentru care am pierdut. Primul este cel psihologic, cand am aflat de rezultatul din Italia - Franta, iar al doilea este faptul ca nu stim sa atacam - o consecinta de altfel a faptului ca Italia conduce... E adevarat ca poate nici Piturca nu stie sa pregateasca echipa pe atac dar nici nu avem un mijlocas creativ de valoare si nici un al doilea atacant langa Mutu.
Una peste alta iesim cu fruntea sus din grupa, dar cu un mare cucui, pentru ca ne-am dat cu capul de tavanul numit, impropriu spus, "echipa a doua a Olandei". Nici nu vreau sa ma gandesc ce faceam in fata un cvintet ofensiv format din Snijder, Van der Vaart, Van Persie, Robben si Van Nisterloy.

Sa multumim totusi echipei nationale pentru faptul ca am avut ocazia sa mai vedem si noi un Euro din perspectiva suporterilor implicati direct.

PS waSy, imi pare rau, dar Anderson e fost prea finut cu tine... dupa episodul Becali, ai lovit din nou vad...

Offline kaLy

• republiKa banaT
  • Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
  • badass
« Reply #125 on: 18 Jun 08, 00:57:38 »
Astazi am jucat tactic slab, sub meciurile cu Franta si Italia, mai ales in repriza a doua, cu un Chivu poate cel mai slab din echipa noastra... eu cred ca doua sunt motivele pentru care am pierdut. Primul este cel psihologic, cand am aflat de rezultatul din Italia - Franta, iar al doilea este faptul ca nu stim sa atacam - o consecinta de altfel a faptului ca Italia conduce... E adevarat ca poate nici Piturca nu stie sa pregateasca echipa pe atac dar nici nu avem un mijlocas creativ de valoare si nici un al doilea atacant langa Mutu.
Una peste alta iesim cu fruntea sus din grupa, dar cu un mare cucui, pentru ca ne-am dat cu capul de tavanul numit, impropriu spus, "echipa a doua a Olandei". Nici nu vreau sa ma gandesc ce faceam in fata un cvintet ofensiv format din Snijder, Van der Vaart, Van Persie, Robben si Van Nisterloy.

Sa multumim totusi echipei nationale pentru faptul ca am avut ocazia sa mai vedem si noi un Euro din perspectiva suporterilor implicati direct.

PS waSy, imi pare rau, dar Anderson e fost prea finut cu tine... dupa episodul Becali, ai lovit din nou vad...

mi se pare mie, sau aduce cu Cornel Dinu?

[e un lucru bun :p]
waSy: pai aveam bani pe vremea aia , puteam sa cumpar si bani cu banii care`i aveam

Offline Knoxville

• Tennet Elders
  • Jr. Member
  • *
« Reply #126 on: 18 Jun 08, 01:06:21 »
nu mai dati vina p mutu ca a ratat un penalty , k putea f bine sa nu anuleze primu gol al italie si tot egal era , primu meci a contat, am jucat cu frica si asa am terminat grupa cu coada intre picioare. nu mai bagati texte d genu k mi-e rusine k snt roman snt cativa jucatori care au facut ce le-a stat in putere si makr pt ei sa speram si sa-i sustim pt mondial dak piti ar alege echipa care chiar ar merita sa fie in teren la un asemenea nivel atunci am avea sanse , si cum bine stim se poate si fara mutu nu e el singuru om care trage nationala :)

Offline Q-Pack

• Full Member
  • NuCautaAnturajCuMine
« Reply #127 on: 18 Jun 08, 01:10:58 »
E adevarat ca poate nici Piturca nu stie sa pregateasca echipa pe atac dar nici nu avem un mijlocas creativ de valoare si nici un al doilea atacant langa Mutu.
-Pai nu avem pt ca nea Piti joaca cu 3 mijlocasi la inchidere ( cel putin primele 2 meciuri ) : chivu , radoi , codrea
-Varf nu avem pt ca cei care au fost luati la nat : marica , d niculae , m niculae , cred ca in tot sezonu au dat 5 goluri impreuna...... joaca frate cu un dica ( care e tehnic ) , joaca cu un bratu ( care alearga ) , cu un andrei cristea ....... el joaca cu banel , tuti tiganu al drq , ca intotdeauna a alergat paralel cu tusa DEGEABAAAAAA X(X(X(..
-TOTUSI hai sa ne BUCURAM ca am facut 2 PUNCTE din "grupa mortii" .
- FORTZA LOBBY . pisica a fost N1 mereu . :*:*:*:*:* LOBBY macar u fane sa ne simtim mandrii !
Uitate in oglinda inainte sa critici pe altii !

Offline Cippo

• Former CS1.6 playa
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
  • cippo.ro
    • CIPPO Design
« Reply #128 on: 18 Jun 08, 10:19:33 »
Eh asta e :) gg totusi
Vorbiți, scrieți românește, pentru Dumnezeu!

Offline Puric3

• Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
« Reply #129 on: 18 Jun 08, 10:53:44 »
ciupeac fitzi-ar dica sa iti fie ca nimic nu joaca, e lent si in ultimu sezon pielea p***.
aseara l-am spurcat de Marius Niculae de nu mai imi veneau in cap injuraturi. cum mah sa fii atacant si sa te depaseasca fundasii cand Romania facea o faza ofensiva.

Offline eScapE-killer*

• Full Member
« Reply #130 on: 18 Jun 08, 13:00:28 »
 ba cred ca nicio echipa din turneu asta nu s-a dus doar cu 2 atacanti , hai 3. Cum sa il lasi pe bratu acasa doar ca vrea mutu asa....ca el e  mare vedeta
 Si pe langa asta cred ca nu exagerez dar am avut in tot lotu cel putin 8-9 fundasi..acu sa fim seriosi, mergem sa ne aparam la fiecare meci sau mergem sa jucam?  Ieri la 1-0 la schibmat pe banel, in loc sa-l dea dracu afara pe cocis si sa bage pe marica. Parca noi aveam 2-0 si noi ne calificam, nici macar pressing nimic.
 Si ce mie unu nu-mi place este pasa aia imbecila cand o bubuie in fata. Cum spanac olanda din 3-4 pase era la careu nostru, iar noi din 3-4 pase avansam 1 metru... asta daca nu o dadea tamas ca disperatu in fata. In concluzie doar meciu cu italia a fost unu bun In rest am jucat prost, cu o tactica proasta. bafta
I'm going to make him an offer he can't refuse

Offline jUsT+mE

• Demon Hunter -_-
  • Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
« Reply #131 on: 18 Jun 08, 16:19:52 »
Daca l am fi avut pe Bratu in meciul cu Franta ii bateam.+ ca la scorul de 1-0 pt olanda trebuia sa schimbe un mijlocas cu atacant nu atacant atacant....oricum..poate daca viitoare

Offline ety

• Newbie
  • *
« Reply #132 on: 18 Jun 08, 19:02:21 »
2chestii mi-au placut pana acum la campionatu asta:
1. Meciu cu Italia care a fost un meci frumos.
2. Suporterii :icon_salut: :icon_salut:.. care au fost asa cum trebuies a fie niste suporteri adevarati.. cel putin cand au inceput sa cante imnul in repriza a 2-a cu olanda am ramas mut de uimire si placut impresionat. Chiar ziceam ca e pacat ca nu avem si noi un cantec sa cantam in timpul meciului cum au suporterii englezi, ci doar celebrul "pe ei , pe ei , pe ei , pe mama lor". Macar cu atat sa ne alegem si noi in urma campionatului.

Offline pOrtocala

• User Sters
  • CS Slots
  • Sr. Member
  • **
« Reply #133 on: 19 Jun 08, 07:21:00 »
se pare ca nu mi-a iesit combinatia :(( ... oricum primele 2 meciuri au fost bune :)

Offline LeviS

• Full Member
« Reply #134 on: 19 Jun 08, 10:32:17 »
Asta e poate la campionatul mondial!:P
                                      Fotbalu este viata mEa!!:D