27 Jul 17, 23:47:35

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
27 Jul 17, 23:47:35

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24901
  • Total Topics: 1776
  • Online Today: 11
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 3
Total: 3

Author Topic: Vot  (Read 3493 times)

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
Re: Vot
« Reply #15 on: 27 May 08, 13:08:44 »
Si ce daca in spatele lui Oprescu e Iliescu.. bine, ar fi grav in contextul paradei de saptamana trecuta.. in rest, in spatele fiecarui candidat sunt altii. Ti-a facut tie ceva Iliescu?

Cat despre ce a vrut sa faca Base.. sa fim seriosi. Si el la fel de patat ca si cei de care aminteai tu. Basescu a fost securist, Base a fost implicat in afaceri murdare, etc. Sa zic de flota, de asfaltari de autostrazi ( cand era ministrul transporturilor ). Azi le asfalta, dupa o luna apareau gropi si multe altele. Nu stiu cum poate cineva sa-l creada pe Base cinstit si onest.

Si inca o chestie Q-pack, chestia ca presedintele romaniei n-are destula putere.. era mai bine cum era ceausescu? Nu cred.. asa ca mai bine un presedinte cu putere limitata.

Offline Q-Pack

• Full Member
  • NuCautaAnturajCuMine
« Reply #16 on: 27 May 08, 16:57:52 »
nu am zis ca basescu a fost , este sau va fi bun ... dar se pare ca unii dintre noi chiar nu vrem o schimbare.chiar deveniti banali ( ca sa nu zic altfel ) cand ziceti "da ce a facut iliescu ?"...nu zic ca ma pricep la politica sau la ceea ce au facut ei , dar am asistat la niste discutii ale unor oameni care au fost cineva pe vremea lu "ceasca" si pe vremea lui "mai draga" si oameni in care chiar poti avea incredere si au zis cu mana pe inima ca era mult mai bine cu "ceasca" asa cum era el al dracu,dar ca nu mai vor nici vremurile alea , dar nici pe astea...eu unu sunt satul , chiar daca am o varsta frageda, dar nu mai am chef de aceleasi minciuni mereu,mereu,mereu,mereu....tocmai dasta vreau o schimbare.
Uitate in oglinda inainte sa critici pe altii !

Offline cri.cri

• Vrei 50$ gratis? Join Me
  • Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
  • I don`t dRive, I flY sloW...!!!
« Reply #17 on: 27 May 08, 17:06:16 »
politica si iar politica :angry9:
aici tre` sa-l pun pe taicameu sa faca post ca el se pricepe. Eo nici o treaba.
bft. nu`s din bucuresti  :icon_salut:
I don`t dRive, I fly slow!

Offline pOrtocala

• User Sters
  • CS Slots
  • Sr. Member
  • **
« Reply #18 on: 27 May 08, 20:45:21 »
va pierdeti vremea si viata... daca vreti votati cu cine vreti nu discutati aiurea asa de niste smecheri care o sa manance banii publici in 2 luni :))

Offline Puric3

• Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
« Reply #19 on: 27 May 08, 22:58:30 »
vreti sa va explic eu despre politica, ca tocmai azi am dat examen la Marketing Social-Politic.
daca vreti presedinti va fac :))
apelati cu incredere

Offline ety

• Newbie
  • *
« Reply #20 on: 28 May 08, 13:19:13 »

Oricine o sa vina o sa traga in primul rand pentru el sau pentru cei din spatele lui. M-am convins. Astia suntem. Corsair, ceva mai drastic care sa ne scoata din rahat, ar fi sa avem politicieni de afara. Eu nu vad alta solutie. Adica, sa-si traga si pentru ei ( asa fac politicienii in toate tarile ) dar sa dea si oamenilor. La noi, politicienii trag doar pentru ei, si de noi isi aduc aminte doar inainte de campania electorala.

corect si foartre adevarat...dar nu cred ca sunt toti asa... nu dau nume da stiu pe un candidat, il cunosc personal: de cand sunt in bucuresti sunt prieten de familie. eh si tipu asta o fost director la semanatoarea o gramada de ani, dupa aia deputat, si seful comisiei de agricultura din senat crek.
 ce sio tras pentru el......mai nimic. are acelasi apart  pe care il avea inainte de a intra in politica. masina proprie si personala este un harb de break dinainte de impuscatu nu tu posesiuni .. nu tu nimic. pe vremea cand era deputat din diurna pe care o lua... ceva in jurul a 30 de milioane o facea pachete si o dadea oamenilor care veneau la el si cereau. s-a intamplat chiar sa se imprumut sa dea oamenilor care veneau la usa la el pentru ca atunci nu avea bani in casa.(cei care veneau si cerea erau necunoscuti.)
toate chestiile astea nu mi le-a spus el .. ci le-am aflat de la vecini, de la colegii"subordonati" de la semanatoarea cu care o lucrat si cu care ma intalneam pe stra da si povesteau.
 si acu candideaza pentru primarie de sector. campania si-a sustinuto din banii proprii... atat cat avea...nu ma intreba cat o bagat ca nush sa iti spun insa nu e campanie gen "da-te cu tancul" adica sa vezi sute de mi de afise si postituri peste tot in bucuresti. e una cu destul bun simt  ca stateam noptea pe la 12 pe strazi sa ii lipesc afise sau sa ii dezlipesc tancu de pe fata.

sunt 100% sigur ca asta e  exceptia care confirma regula ... insa mai sunt si oameni de treaba.... trebuie numai sa ii cauti.

L.E. mis din Piatra student in Bucuresti de 4 ani.... pacat ca nu ajung inapoi in oras .. ca tot pi pynalti l-as vota :icon_salut:

Offline MadDoc

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #21 on: 28 May 08, 13:40:50 »
Pai nu ii dai tu numele dar l-am gasit la primul link cu detaliile mai sus mentionate...  ;)

Offline ety

• Newbie
  • *
« Reply #22 on: 28 May 08, 16:54:54 »
stiu..da trebuia sa dau detaliile respective ca sa sustin ce aveam de spus

Offline Webstar

• Full Member
  • Mafia nu doarme,Mafia vegheaza!
« Reply #23 on: 28 May 08, 22:28:31 »
aoleo.. eu si politica:))... nu ma intereseaza cine o sa fie primar , sa faca orasul frumos si sa faca un oras turistic... ( ma rog, daca da cv bani pe sport nu refuz  ::) )
~~Parfumul ei ametitor,ca shotu de tequila~~

Offline AnGeL

• Jr. Member
  • **
  • Cs.TenneT.Ro
« Reply #24 on: 1 Jun 08, 00:47:06 »
Eu as vota cu GIGI Becalii dar pacat ca nu candideaza.

Offline MadDoc

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #25 on: 1 Jun 08, 20:13:43 »
Eu as vota cu GIGI Becalii dar pacat ca nu candideaza.

Clar. Cu totii l-am fi votat... de suparare, pentru ca nu a candidat, nici nu m-am dus la vot... :(
Dar nu-i bai, il votam la alegerile prezidentiale!!! Este Angel?!?

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #26 on: 1 Jun 08, 21:35:01 »
Doamne fereste :)))

Offline kaLy

• republiKa banaT
  • Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
  • badass
« Reply #27 on: 1 Jun 08, 21:50:44 »
Votati Becali si transformati Romania intr-un tarc cu oi  :icon_scratch:
waSy: pai aveam bani pe vremea aia , puteam sa cumpar si bani cu banii care`i aveam

Offline waSy

• Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
« Reply #28 on: 2 Jun 08, 00:37:52 »
il vedeti voi asa fara carte ... si ca nu stie sa vb limbi straine sau chiar romana ... dar omu` asta ar putea schimba ceva pt ca are potential si nu ar fi marioneta mafiei din romania :) ... va trebuie om cu carte care sa vb limbi straine , sa nu dea dovada de prostie si sa nu faca nimic pt tara sau 1 prost asa cum ziceti voi , cioban .. si sa schimbe romania in ceva mai bun . pana la urma cred ca voi sunteti aia care nu gandesc si va lasati furati de aia mai destepti :)
Decat sarac si bolnav ... mai bine bogat si sanatos !

Fantasy

• Guest
« Reply #29 on: 2 Jun 08, 01:08:46 »
nu mai are presedintele mare influenta in romania, i s-au redus mult prerogativele.