23 Nov 17, 18:41:36

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
23 Nov 17, 18:41:36

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24905
  • Total Topics: 1777
  • Online Today: 16
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 15
Total: 16
Yahoo!

Author Topic: Cateva pareri ...  (Read 5386 times)

Offline Q-Pack

• Full Member
  • NuCautaAnturajCuMine
Re: Cateva pareri ...
« Reply #30 on: 14 May 08, 14:29:31 »
 NISSAN X-TRAIL

Caroserie: 5 usi Mai multe detalii
Motorizare: 2.0L dCi 173CP manuala Mai multe detalii
Nivel de echipare: Sport ----B Mai multe detalii
La pretul final de vanzare, se va adauga Pachetul Legislativ Obligatoriu conform Ord.2218/2005 in valoare de 35 Euro fara TVA, sau 42 Euro cu TVA. Pachetul este compus din trusa medicala, triunghi reflectorizant si extinctor.
Pret fara TVA de la: ?29.111
Pret cu TVA de la: ?34.642

lumea zice ca este o masina f OK ... mai multe detalii daca te intereseaza www.nissan.ro
Uitate in oglinda inainte sa critici pe altii !

Offline brasov

• Jr. Member
  • **
« Reply #31 on: 16 May 08, 01:39:27 »
ba baiatu mama a avut un tico mov care face cat 10 SUV-uri d-ale voastre.....a dus 7 ani imaculat :) doar placutele de frana si ulei ....deci TICO ....RULZZZZZZ :pottytrain1: :pottytrain1: :pottytrain1: :pottytrain1: :pottytrain1: :pottytrain1: :pottytrain1: :pottytrain1:

Offline Puric3

• Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
« Reply #32 on: 16 May 08, 12:21:11 »
am facut test drive la subaru tribeca ieri......

FRATE CE MASINA. Deci wasyle te urasc. E belea sta in curbe de zici ca astia au facut masina asta sa ia curbele de 90 de grade cu peste 100 la ora. Mi-a venit sa plang cand m-am dat jos din ea si m-am intors la dacia mea  :sad2:

Sa o stapanesti sanatos mah

Offline waSy

• Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
« Reply #33 on: 16 May 08, 12:46:40 »
@ Q am fost la showroom si ca tribeca nu am mai vazut .. sincer . are un interior original si nemaintalnit la alte suv-uri . din tot showroomu` am vazut ceva putin peste subaru (bmw x5 nou , nisan murano ) am vrut sa iau bmwu` dar nu suport firmele bmw & mercedes (mi s`a pus mie pata) . iar la nisan murano doar pretu` era peste  ... interior varza exterior la fel.

@ purice :"un cumparator de subaru se uita mai mult la performante si fiabilitate" astea sunt cuvintele spuse de cineva pe un forum despre subaru tribeca vechi... asta din 2008 pot spune ca are si ce a zis ala si design nebun :X inca nu am facut test drive ca sa stiu cum merge si cum se comporta on-road si off-road dar am auzit multe despre ea :D

p.s de razgandit nu ma mai razgandesc ca oricum am dat avansu` :))
Decat sarac si bolnav ... mai bine bogat si sanatos !

Offline VaLy

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #34 on: 16 May 08, 14:59:25 »
Sa pui si ceva poze cand o iei  :headbang: .
Oricum..tot o duba e mai misto  :P

Offline waSy

• Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
« Reply #35 on: 16 May 08, 15:15:27 »

pe 15 august vine ca asa i`am zis .. dupa ce vine pe 15 o sa le zic sa o duca la reprezentanta sa`mi puna praguri , folie spate si alte jante ca astea optionale nu`mi plac si sa mi`o aduca pe 25 , 26 august fix la majorat :)) .. iar pe 27 bag si poze :)

Fantasy

• Guest
« Reply #36 on: 16 May 08, 15:23:45 »
pot spune ca te invidiez, sa primesti o masina ca aia la 18 ani e ceva nu prea intalnit

Offline just_do_it

• Jr. Member
  • **
« Reply #37 on: 16 May 08, 17:18:48 »

pe 15 august vine ca asa i`am zis .. dupa ce vine pe 15 o sa le zic sa o duca la reprezentanta sa`mi puna praguri , folie spate si alte jante ca astea optionale nu`mi plac si sa mi`o aduca pe 25 , 26 august fix la majorat :)) .. iar pe 27 bag si poze :)

deci pot sa te injur?! cum rahat sa primesti o masina ca aia la 18 ani?....nici makr permisu nu'l ai:|....de unde sti k il iei?!:)))

Offline waSy

• Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
« Reply #38 on: 16 May 08, 18:23:57 »
pai m`am apucat de pe acum sa citesc legislatia ... si cred ca 4 luni am timp sa invat :))) ... il iau din prima ... daca e sa nu`l iau si stiu sa conduc,legislatie cat de cat cred ca apelez la planu` b ($) :)) ...dar eu zic ca`l iau din prima cu maxim la fel ca mama :))

Offline 4yoo

• Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
« Reply #39 on: 16 May 08, 19:21:07 »
Bafta!  sa iei din prima, sa nu fii nevoit sa apelezi la ?, $, k sa nu incurajezi si tu coruptia !  Tot mai multi iau permisul cu bani, si tot mai multe accidente se produc !

Mult noroc!
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul areaten.net
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi  :)

Offline Webstar

• Full Member
  • Mafia nu doarme,Mafia vegheaza!
« Reply #40 on: 16 May 08, 22:29:32 »
Bafta!  sa iei din prima, sa nu fii nevoit sa apelezi la ?, $, k sa nu incurajezi si tu coruptia !  Tot mai multi iau permisul cu bani, si tot mai multe accidente se produc !

de acord :icon_salut:   

" hai ca tata are bani, da 500 euro , imi face permisu una doua"
   mere cu 150 km/h (cel putin) face un accident ,moare (in cel mai bun caz sta in spital sta o luna) si dupa aia taicaso se gandeste ca.. " ia stai un pic ... a meritat? sa platesc 500 euro pt moartea fiului meu?"  NU frate de aceea s-a inventat A1 ca sa nu se intample chestii din astea... ori inveti mininul, faci 22 de puncte si gata... iti da in mana carnetul si parintii si rudele stau linistiti ca nu te bagi intrun zid cu o viteza mare ... eu am invatat pt motor de 125 cc si dupa o luna de zile am invatat si am luat carnetul si pt 600 cc.   parerea mea ca e mai bine inveti 3 zile cartea aia... dupa aia nu mai probleme!!! deci  :evil5: :evil5: ;)

~~Parfumul ei ametitor,ca shotu de tequila~~

Offline cri.cri

• Vrei 50$ gratis? Join Me
  • Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
  • I don`t dRive, I flY sloW...!!!
« Reply #41 on: 16 May 08, 22:39:17 »
legislatie?? decret?? ce sunt alea ? :))
chestionarele sunt baza. de acolo inveti tot ce ai nevoie... iar faptul ca iei permisul cu sau fara $ nu`ti garanteaza faptul ca nu o sa faci accident! Sunt multi altii care iti pun viata in pericol, nu neaparat tu. Si acuma vorbesc despre mine, stiu ca gresesc, dar iubesc sa merg cu viteza. Sunt constient ca pun viata altora in pericol si asta ma infricoseaza cel mai tare dar nu ma opreste sa apas acceleratia.
I don`t dRive, I fly slow!

Fantasy

• Guest
« Reply #42 on: 16 May 08, 22:45:37 »
a dat cineva de permis de curand (ultimii ani)?
am vazut niste chestii care m-au ingrozit, nu stau sa le descriu dar...se poate intampla sa nu iei din prima chiar daca n-ai gresit nimic, am mai multe exemple nu doar unul.

concluzia ? e bine sa ai niste bani la tine.

Offline waSy

• Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
« Reply #43 on: 16 May 08, 22:59:00 »
m`am gandit ca o sa ziceti chestia asta tocmai de asta am scris "daca e sa nu`l iau si stiu sa conduc , legislatie cat de cat" ... pt ca daca sti sa conduci ,sti semne si alte chestii dar ai avut ghinion la examen si nu ti`au picat intrebarile la care te pricepeai mai bine sau le`ai tinut minte mai bine si dai parai ca sa treci ... nu cred k o sa faci accident din cauza ta :) .. pana la urma accident mortal fac si aia care au permis de 30 de ani :) daca e sa se intample se intampla nu e din cauza ca dai bani ca sa iei .

si eu sunt contra chestiei asteia dar la cei care nu stiu sa tina volanu` in mana si confunda acceleratia cu frana :)

oricum sper sa`l iau fara sa fie nevoie de asta :) ...

@fanta am auzit si eu chestii dinastea ...1 tovaras a picat de 5 sau 6 ori cu 21 :) sa fie doar coincidenta? nu prea cred...

Offline Puric3

• Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
« Reply #44 on: 16 May 08, 23:26:19 »
da frate sablonu a fost falsificat....
sa fim seriosi wasy, a picat ca la inceput a fost inconstient si nu si-a invatat si dupa ce a dat de cateva ori si-a dat seama ca nu prea are treaba cu invatatu

la traseu te poate pica lejer politistu asta e adevarat si sa iti ceara bani pe fata cum mi-a cerut mie prima oara cand am dat si singura mea greseala a fost ca am claxonat niste pitipoance care mergeau pe mijlocu unei alei pe care trebuia sa trec eu, deci asa da, dar la sala nu se cer bani sa stii ;)