26 Sep 17, 15:51:23

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
26 Sep 17, 15:51:23

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24904
  • Total Topics: 1776
  • Online Today: 29
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 6
Total: 6

Author Topic: Does WOW sux?  (Read 3930 times)

Offline Knoxville

• Tennet Elders
  • Jr. Member
  • *
Re: Does WOW sux?
« Reply #15 on: 7 Jun 08, 00:53:43 »
Au jucat zeii WoW :))) tare :)

1.) daca e asa d booooring atunci cs-ul ce e? omori aceeasi terroristi /counteristi de "n" ori
2.) fata de l2 are un control mult mai bun si e mai interactiv si @ fear eventurile sunt aceleasi pentru ca sunt copiate dupa alea din WoW ;)
3.) daca un joc nu-ti place asta nu inseamna ca jocu ala e praf
4.) iar la partea cu "socialitatea" : tine doar de individ daca devine dependent si sincer asta se intampla in mod normal la un adolescent intre 14-18 ani care e fustrat ca fata viselor lui nu iese cu el , prietenii nu sunt defapt prietenii si atunci solutia extrema se inchide in casa si se apuca de wow, iar yo unu nu cred ca vreun joc sau orice legat de pc poate crea DEPENDENTA :)

Offline FearNone

• CS Slots
  • Full Member
  • **
« Reply #16 on: 7 Jun 08, 22:11:34 »
knox in L2 NU sunt event-uri bazate doar pe PvP. Hai sa iti zic un event tare: se numeste Simon Says. GM-ul trebuie sa aduca jucatorii care vor sa participe in coliseum , si ii pune sa faca ce zice Simon. De exemplu:

GM: Simon says Dance without stopping , iar tu ca jucator participant trebuie sa dansezi fara sa te opresti decat cand zice GM-ul stop. Si sunt mult mai multe eventuri bazate pe NON-PvP , deci nu cred ca sunt luate din wow. Spune-mi tu , daca prima versiune de Lineage a aparut in 1998 parca (sursa Wikipedia : "Lineage (video game), medieval fantasy massively multiplayer online role-playing game released in 1998" bazele jocului au fost puse prin 2001-2002 , odata cu aparitia versiunii Lineage 2 : Chronicle 3 , deci nu mai zice ca a copiat ceva din WoW  , mai bine zici ca WoW a copiat ceva din L2  , ca sigur a avut de unde, pentru ca sunt mai multe lucruri de facut in L2 decat in WoW :)

Oricum , nu am sa duc discutia mai departe aici dintre WoW vs L2 , deoarece fiecare joaca ce vrea si gusturile nu se discuta. Chiar si eu am jucat wow , insa in 2 zile ma plictisisem grav (si pe char de lvl 70 rogue).
If you don't stand for nothing, you fall for everything.

Offline Knoxville

• Tennet Elders
  • Jr. Member
  • *
« Reply #17 on: 8 Jun 08, 00:38:52 »
Tu o ti pe a ta numa ca esti incapatanat WoW a fost lansat in 2001 si asta ca urmare a 3 rts-uri de succes aparute din '94 pana atunci. Culmea e altceva : "World of Warcraft currently holds 62% of the MMOG market at 10 million subscribers. The current subscriber base for all MMOGs is 16 million." si tu macar ai jucat 2 zile wow yo nu am rezistat 2 ore l2 deci concluzia trage-o tu singur :))

Offline Him

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #18 on: 8 Jun 08, 01:14:01 »
Cat costa 1 kg de morcovi ? ma bate mama daca nu stiu :toothy9:

Offline FearNone

• CS Slots
  • Full Member
  • **
« Reply #19 on: 8 Jun 08, 03:38:03 »
knox  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:  :)) :stfu: :stfu: :stfu: ceea ce nu intelegi tu este ca statisticile sunt facute pe baza jucatorilor care au cont PE OFICIAL , insa in L2 cred ca maxim 10-15% DIN JUCATORII DIN TOATA LUMEA joaca pe oficial , deaia exista 500 servere private de l2 , care spre deosebire de alea de wow , se reseteaza odata la...1 sapt si imita perfect oficialul (rar sunt bug-uri) .. so  :stfu: :stfu: :stfu: :stfu: :stfu: :stfu: :stfu: :stfu: :stfu: :stfu:

Fantasy

• Guest
« Reply #20 on: 8 Jun 08, 12:05:30 »
L2 :violent5: WoW
simon says spui tu ? asta faceam eu in 2004 in wow, pe primul sv de wow pe care am jucat(lokal lenasen)(n-ai nevoie decat de 1 gm si de imaginatie :)) )

Offline corsair

• already drunk or trying
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
  • RUBBING MINT
« Reply #21 on: 8 Jun 08, 13:00:17 »
GM: Simon says Dance without stopping , iar tu ca jucator participant trebuie sa dansezi fara sa te opresti decat cand zice GM-ul stop.

dude...lame

daca il suna p-ala gagik-sa si uita de calculator v-a lamurit
Heaven is for pussies. REAL men go to HELL!

Offline FearNone

• CS Slots
  • Full Member
  • **
« Reply #22 on: 8 Jun 08, 14:34:15 »
in afara de questuri ca sa faci lvl ce altceva mai ai de facut in wow?

sa va zic in l2 ce aveti de facut in afara de quest-uri si hand-grinding (atunci cand omori tu mobi sa faci lvl, in wow nu se face si asta , faci doar questuri cu "cauta-l pe X in muntii Y" ) :

-PvP / PK oriunde vrei si oriunde vrei in afara de orase
-Duel-uri unde vrei in afara de orase (un fel de PvP , il inviti la un duel , fara sa muriti)
-Party Duel - party vs party
-Event-uri mai multe decat in wow, eu am discutat cu o persoana care joaca pe oficial si mi-au zis cam ce eventuri se fac (pers. respectiva e lvl 70, la al 3-lea char)
-Clan war
-Alliance War
-Raid boss
-Crafting - strangi "materiale" ca sa iti faci tu arme , armuri , potiuni ,etc , in L2 nu pica de la mobi.
-Enchant - bagi Enchant scrolls in arme si armuri si jewels ca sa le faci mai tari , sa ai mai mult p atk / p def
-Skill enchanting - Folosesti asa numitele Secret book of giants ca sa enchantezi SKILL-URI
-Olympiad - E un sistem de "olimpiada" ce se tine in fiecare zi intre anumite ore , unde se inscriu sute de playeri din toate clasele care exista , si se lupta 1 vs 1 in Olympiad Arena (o arena speciala , si in afara de asta , mai sunt arene) , pentru a aduna puncte si meciuri castigate , pentru ca in final sa devina Hero (un char care e Hero face cat vreo 2-3 char-uri cu equip bun).
-SIEGE'uri. Una din cele mai tari chestii din lineage. Fiecare oras din L2 are un castel al lui. Odata la 2 saptamani sau odata pe luna , aceste castele sunt sub asediu. Pentru fiecare castel exista aliante care il apara , pt ca cei care il apara detin castelul , iar cei care ataca incearca sa il castige pentru ei. E ca in evul mediu , cand se atacau castele. Se strang sute de persoane la un singur siege pe un singur castel. Devine o chestie de gen 200 vs 200 (rar vezi asa ceva). Odata ce esti castle owner , iti pui in orasul respectiv taxele pe care le vrei , astfel incat toti care cumpara din orasul de unde ai tu castel vor plati probabil mai mult decat in alte orase , astfel diferenta de bani ajunge la tine in Inventory.
-Subclass - Fiecare char are ca Main class o clasa de la rasa respectiva. Pe langa main class , mai pot fi adaugate alte 3 subclase , de la oricare alta rasa :).

Cand imi mai amintesc , o sa dau edit si o sa mai scriu. Bafta.
apropo , sa enumere cineva lucrurile care le faci in wow in afara de lvl :)

Offline Him

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #23 on: 8 Jun 08, 15:32:17 »
LOL haha..desi eu nu am mai jucat wow ce ai zis tu acolo "ca" poti face in L2 e la fel si in WOW :)) crezi ca nu te poti bate oriunde ? /:)  Nu poti invita pe cineva sa faceti duel ? Nu poti sa fi in raid sa faci vs contra alt raid ? Razboi intre aliante ? Raid boss sau leader din cate tin minte,nu poti ? Crafting poti,enchant poti si majoritatea din ce ai zis tu in raport de 75-80% poti :) si iti zic eu asta care nu am mai jucat de 9 luni.Si ce ai mai zis tu sus tine de imaginatia GM-ului.Unele chestii difera, pentru ca nu se poate ca WOW si L2 sa fie la fel.Nu ma bag in cearta voastra,dar nu are rost sa va atacatzi/enervati sustinand fiecare parerea lui :) Sa va zic eu ca nu ajungeti nicaieri ?  Lui Leo ii place mai mult L2.Lui Knox WOW.Care e problema :) ?  Nici unu,nici altul nu vrea sa accepte ca jocurile sunt placute amandoua si fiecare are farmecul lui

Offline Knoxville

• Tennet Elders
  • Jr. Member
  • *
« Reply #24 on: 8 Jun 08, 16:10:09 »
ba da yo pot sa accept da imi place sa-l enervez p-asta mic :))))) oricum WoW e mai tare , fie ca joci p original sau p un sv privat :D

Offline Him

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #25 on: 8 Jun 08, 16:27:19 »
si acum vine leo si zice

"ba da yo pot sa accept da imi place sa-l enervez p-asta mare :))))) oricum L2 e mai tare , fie ca joci p original sau p un sv privat  :D "

Offline FearNone

• CS Slots
  • Full Member
  • **
« Reply #26 on: 8 Jun 08, 16:44:14 »
ba da , eu pot sa accept dar imi place sa il enervez pe asta mare :)))) oricum L2 e mai tare , fie ca joci pe original sau pe un srv privat  :D

gata ma knox , hai du-te inapoi in wow , abia te asteapta aia de lvl 1 sa iti dea iar pk  :laughing7:

Offline shiver-

• Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
  • ifudontlikemeblowme
« Reply #27 on: 8 Jun 08, 19:12:07 »
There is no real life,it's only...afk

Sa fim seriosi acum ambele jocuri sunt lame si sunt o combinatie intre toate rpg'urile posibile doar ca sunt facute 3D.Urasc jocurile in care stoyline-ul se pierde si nu faci decat sa cresti un caracter idiot pe care il prezinti cu mandrie prietenilor din fata blocului.E ca si cum ai strange cartonashe cu pokemon si apoi ti-ai prezenta colectia "w0w Charizard ~" ;O.Inteleg ca joci pt pvp si diverse chestii dar din moment ce atingi toate lucrurile enumerate de Leo eu spun ca deja devine plictisitor..e doar o cautare de iteme s.a.m.d
Am jucat si eu wow vreo 3 saptamani si mi s-a luat de jocurile de genul asta asa ca no reply s0zikeeessss :*

Offline spore

• CS Slots
  • Full Member
  • **
« Reply #28 on: 8 Jun 08, 20:46:43 »
haha.....nice q ....raspunsul este nu!! eu joc wow....nu e pierdere de timp.....daca stii engleza te descurci daca nu.....esti varzoi:D

Fantasy

• Guest
« Reply #29 on: 8 Jun 08, 20:49:46 »
daca nu va intalniti odata sa decideti care joc e mai bun prin "disputa" gen stefanesti ...