11 Dec 17, 11:33:48

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
11 Dec 17, 11:33:48

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24905
  • Total Topics: 1777
  • Online Today: 11
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 8
Total: 10
Yahoo!
Google

Author Topic: Antivirus cu licenta gratuita pentru 6 luni  (Read 13262 times)

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
Antivirus cu licenta gratuita pentru 6 luni
« on: 20 Apr 08, 09:54:44 »
Uite ca exista si asa ceva. Periodic unii producatori de software lanseaza promotii. Este si cazul lui Avira Antivir.

Pentru cine nu stie ce e Avira: Avira Antivir Premium este , probabil, cel mai bine cotat antivirus. Mult peste Kaspersky si nod32. LA consumul de resurse este pe cam la acelasi nivel cu nod32, deci daca aveti un pc mai vechisor e tocmai bun.

Avira este produs de Avira GMBH Germania, dar are si o echipa de romani care lucreaza la dezvoltare.

Avira Antivir Premium 8 se poate descarca de aici : http://www.avira.com/en/downloads/avira_antivir_premium.html

Iar o licenta gratuita valabila pentru 6 luni de aici: https://license.avira.com/en/promotion-t0q1aatr05zwftftgnqr .

p.s. eu folosesc Avira Premium de mai bine de 1 an.. tot timpul pe baza acestor promotii ( promotii care am observat ca apar cam o dat la 3 - 4 luni ).

Offline corsair

• already drunk or trying
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
  • RUBBING MINT
Re: Antivirus cu licenta gratuita pentru 6 luni
« Reply #1 on: 20 Apr 08, 14:19:18 »
eu folosesc AVG care e free si e destul de bun nu am avut probleme...oricum mult mai bun ca nod32 care jumatate din fisiere nu le deschide si restu sunt tot timpul OK; si tu esti plin de spyware
Heaven is for pussies. REAL men go to HELL!

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #2 on: 20 Apr 08, 14:41:41 »
Presupun ca vorbesti de un nod32 fara licenta.. in rest nod32 inca mai este unul din cele mai bune antivirusuri de pe piata. Ca fapt divers, nod32 nu are ( din cate stiu, dar n-am mai folosit nod32 de mai bine de 1 an ) modul antispyware.

Offline corsair

• Administrator
  • Hero Member
  • *
  • RUBBING MINT
« Reply #3 on: 20 Apr 08, 14:58:15 »
am vrut sa zic malware scz

cu licenta n-am avut dar dat fiind faptul ca se updata fara probleme..*multa sanatate*
avg-ul este fostul ewido....ewido l-am testat acum vreo 3 ani cand eram ink mai noob cu internetu si intram peste tot....nu mai tin minte ce antivirus aveam dar ala zicea ca e clean sistemu (si nu era...mergea mai slab ca Eniac)...am dat scan cu ewido a gasit peste 560 de infectii si le-a curatat....si a mers calculatoru bine mersi.

Offline eG^

• Z*Z*Z*Z*
  • Sr. Member
  • :) :D
« Reply #4 on: 20 Apr 08, 21:37:33 »
Foarte bun Mr.Anderson lam bagat si eu si imediat mia dedectat virusi..multumim mult si asa nu stiam ce antivirus sa bag ca nu mai bagasem deloc antivirus:D

Offline Ycky

• The Dude
  • Full Member
  • shiii faaasssshhiiiii ?
« Reply #5 on: 21 Apr 08, 20:34:35 »
nod32 are di tati :) verificati site'ul lor www.nod32.ro ..e  moka 30 de zile .. dupa care il dezinstalezi si il instalezi la loc .. si poc inca 30 de zile .. : )

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #6 on: 21 Apr 08, 20:41:23 »
nod32 are di tati :) verificati site'ul lor www.nod32.ro ..e  moka 30 de zile .. dupa care il dezinstalezi si il instalezi la loc .. si poc inca 30 de zile .. : )

Ar fi frumos si simplu sa fie cum spui tu. Din pacate, toate programele astea scriu niste chestii prin registri, care raman si dupa dezinstalare, si care la o noua instalare sunt citite de program.

Daca ar fi cum spui tu, toata lumea ar folosi nod32 fara sa-si mai puna problema de licenta.

Offline Puric3

• Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
« Reply #7 on: 22 Apr 08, 10:56:20 »

Ar fi frumos si simplu sa fie cum spui tu. Din pacate, toate programele astea scriu niste chestii prin registri, care raman si dupa dezinstalare, si care la o noua instalare sunt citite de program.

Daca ar fi cum spui tu, toata lumea ar folosi nod32 fara sa-si mai puna problema de licenta.

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #8 on: 23 Apr 08, 10:37:48 »
Shiver, Nasule, va apreciez reply-urile, NOT. Eu incercam sa le propun oamenilor o solutie buna si LEGALA. De spart un program nu-i mare branza.

And offtopic: nasule, ti-ar placea ca oameni sa fure net in loc sa ti-l plateasca?

Rog un moderator sa stearga topicul... este inutil.

Offline Puric3

• Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
« Reply #9 on: 23 Apr 08, 10:56:25 »
sa se stearga toate posturile, dar sa il lasati pe primu ala a lui anderson ca poate cine stie cand poate fi de folos ;)

ms anderson

Offline Ycky

• The Dude
  • Full Member
  • shiii faaasssshhiiiii ?
« Reply #10 on: 23 Apr 08, 20:51:31 »
deci , dupa ce in dezinstalezi , sunt f multi reg cleaneri free .. pe www.downloads.com ... ma rog sau shareware .. care iti pot sterge registri care nu ii mai folosesti gen nod32 dupa ce l-ai dezinstalat .. deci complet legal .. dupa care il instalezi la loc .. ; )

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #11 on: 24 Apr 08, 10:06:00 »
Ycky, tu faci chestia asta sau ai auzit doar? Pentru ca un regclenear, oricat de destept ar fi , nu e in stare sa identifice tot ce scriu programele in registri. iti spun asta din proprie experienta.

Stiam ca se poate face ce spui tu cu ajutorul unor programe care monitorizeaza modificarile de pe pc. Dar prog. de monitorizare trebuie sa fie instalat inainte de instalarea nod32-ului.

Si pot sa-ti dau un exemplu. Am instalat un prog., l-am spart, l-am dezinstalat, am scanat cu vreo 3 registri cleaner ( dintre cei mai cunoscuti si recomandati de toata lumea ). Am sters cu regedit toate fisierele care aveau denumiri legate de acel prog., am sters si toate fisierele de pe hdd pe care le creease acel prog. ( din program files si documents ) si totusi la urmatoare reinstalare a acelui prog, mi-a gasit el informatii despre licenta pe care o folosisem anterior.

iti dai seama ca si aia care fac programe ( gen nod32 ) stiu ce unelte exista, si stiu sa le combata cat de cat.

Si chiar daca reusesc sa fac ce zici tu.. de ce sa am o complicatie lunara. Mai ales daca am o varianta gratuita buna.

Offline corsair

• Administrator
  • Hero Member
  • *
  • RUBBING MINT
« Reply #12 on: 24 Apr 08, 10:54:16 »
mai usor faci back-up la registrii instalezi ce anti virus vrei si peste o luna dai recover la registrii si gata ...ideea e sa nu mai instalezi nimic dupa anti virus ca pierzi tot ce ai instalat cel mai probabil

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #13 on: 24 Apr 08, 10:58:37 »
Mai usor ( si mai sanatos ) e sa formatezi o data la o luna ca sa fii sigur ca nu mai ai registri. Eventual sa tragi si o stergere de partitie, un llf .. sau chiar sa schimbi cu totul hdd-ul.

Come on... eu propuneam o solutie in care stai linistit luni de zile.. dar daca voi vreti sa va complicati.. your choice

Offline corsair

• Administrator
  • Hero Member
  • *
  • RUBBING MINT
« Reply #14 on: 24 Apr 08, 12:27:17 »
toti au fost de acord ca propunerea ta e buna...si am inceput sa discutam si despre alte solutii.. mai mult sau mai putin bune

don't worry ...no sugar :D