21 Jan 17, 19:31:49

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
21 Jan 17, 19:31:49

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24885
  • Total Topics: 1776
  • Online Today: 14
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 6
Total: 8
Yahoo!
Google

Author Topic: Reclamatie in privinta fragarilor  (Read 5523 times)

Offline PcT

• Jr. Member
  • **
Reclamatie in privinta fragarilor
« on: 15 Jan 08, 04:52:27 »
se pare ca cireasa de pe tort e alexg care desi e administrator statea la echipa castigatoare cu un nesimtit 20-0 cat timp la tero nu depasise unu 4 fraguri. eu eram in urma lui alex cu 6-0 si i-am zis ca ar fi decent sa se duca el la tero ca sa echilibreze. a zis "k" dar se pare ca dupa ce am murit eu s-a razgandit si a dat-o in "du-te tu ca ai murit"... cat de infantil sa fii sa pui pret pe un amarat de frag si sa nu treci la echipa defavorizata? ma simt in masura sa spun despre fragari pt ca nu pot fi numit unul avand in vedere ca de fiecare data m-am mutat la echipa mai slaba. apropo, alexe, nu cred ca ne permitem copilarii gen "gg pa".

sa luam exemplul contrar lui alexg si anume driver. el cum poate sa se mute la cei mai slabi si alexica sta cu fragu-n freza?

printre alti fragari mai apar rbk, morpheus, spore... observati slot/helper la primii doi. astia 3 sunt genul de om care fug de langa bomba ca sa mai prinda un frag. poate, poate mai creste rank-ul. cine stie. poate cand ajung in top le mareste cineva accesul.

ar trebui sa va bagati mintile in cap si sa fiti constienti ca cs-ul se joaca pt a castiga echipa, nu pt a face frag si sa a-i vedea pe ceilalti cum mor... spun asta pt ca am observat ca pe serverul asta e numarul fragarilor dus la extrem. mare parte se blocheaza in usi cand trebuie sa dea rush, daca au luat un he se opresc. EVIDENT! au pierdut 20-40 hp. s-a terminat jocul!!! de aici nu mai pot avansa si trage. e imposibil! cel mai frumos e cand avansezi si te astepti ca cineva sa iti tina spatele sau sa tina o alta iesire. de ex: pe inferno avansezi la x mic(fiind tero) si te duci stanga pe banana si apoi in x. evident ca fragosso nu se va duce in dreapta ca sa curete terenul. NU! va veni cu tine frumusel sau va sta in spatele tau ca sa mori si sa iti ia arma.
vs
eu zic sa fiti mai atenti cu oameni de genul. legat de alexg e doar primul paragraf. vst si police imi sunt martori la respectiva scena.

Offline pOrtocala

• User Sters
  • CS Slots
  • Sr. Member
  • **
Re: Reclamatie in privinta fragarilor
« Reply #1 on: 15 Jan 08, 05:58:00 »
pai si driver a ajuns sa echilibreze tot dupa o reclamatie pe forum 8-|

Offline VsT

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: 15 Jan 08, 06:15:33 »
sustin cele relatate de PcT...alexg ai fost de toata jena si la urma zici "gg pa" si iti iei talpasita..uite dovezi :
http://www.postimage.org/image.php?v=aV9cJ99
http://www.postimage.org/image.php?v=aV9dK_S

Offline AraGorn

• Jr. Member
  • **
  • ffP
« Reply #3 on: 15 Jan 08, 06:50:07 »
alexg nu e skillat ma
oameni ca el, sunt acei oameni care prind o zi buna la cs, daca au cu cine juca in echipa, si merge fraga*, nu mai conteaza ce e dupa gard.
Si daca-i arunci dupa gard, e ca si cum ai pune un mar "bun" langa alte mere stricate, se va strica si el, dar de ce? pentru ca va vedea ca ramane singur viu din echipa sa, se va agita, si va muri
Stire de ultima ora: Pupincuristilor, li se reseteaza karma,,, =)))
----------------------------------------------------
Hey, motherf_cker, drop the microphone!
You don’t wanna f_ck with AraGorn,
From now on, you are on your own.
You don’t wanna f_ck with AraGorn!

Offline Nasu

• Full Member
« Reply #4 on: 15 Jan 08, 06:54:48 »
Asta este unul din motivele pentru care i-mi place sa joc cu PCT in echipa. Cer back-up...in 2 sec raspunde afirmativ si vine. Cere back-up, "ma arunc" cat de repede posibil inspre el. Nici unul dintre noi nu mai sta ascuns dupa o lada in speranta ca poate mai face un frag doua. Aici este si frumusetea jocului, sa sti sa joci in echipa. Sa sti ca ai un partener de joc pe care te poti baza. Ca altfel nu se mai dadea slay/kick/ban pt. TK si se punea frag orice omor ai fi facut....

E intradevar stresant cand spre exemplu 2 tero au pus bomba si 5 CT nu sunt in stare sa ajunga la timp la ea. Sa vezi CT cum merge "pe shift" la jumatatea drumului dintre X-uri, sau cum se pune la panda chiar la lada de langa bomba, sta putin dupa care fuge sa nu moara de la explozie.

Nu mai vorbesc de cateva faze care le-am vazut chiar azi, de genu: Un singur CT in viata. Vede tero cu bomba la X. Asteapta sa puna tero bomba ca dupaia sa-l omoare si sa dea defuze. Pai bine mai playere, e frumos sa stam 18 jucatori sa ne uitam la tine cum joci ?! E chiar asa de greu sa omori tero de cum il ai in tinta ?! Crezi ca vei creste in okii celorlalti daca mai faci 3 fraguri in plus ? Te inseli..... NU asa se capata respect.

Stiu ca nu am postat despre alexg, insa nu e singurul jucator care e pe tennet doar pentru a face cat mai multe fraguri. E de datoria noastra sa incercam sa schimbam aceasta mentalitate, pentru a face din tennet cel mai de invidiat server de CS ;)

Mult respect adminilor care dau slay in cazurile mentionate mai sus, va stiti voi care sunteti ! :)

Offline Q-Pack

• Full Member
  • NuCautaAnturajCuMine
« Reply #5 on: 15 Jan 08, 07:48:49 »

E de datoria noastra sa incercam sa schimbam aceasta mentalitate, pentru a face din tennet cel mai de invidiat server de CS ;)

:)) ce cuvinte ai in u nasule . cam de kko faza cu alexg ...... cei mari sa ia decizii , daca vor !
Uitate in oglinda inainte sa critici pe altii !

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #6 on: 15 Jan 08, 08:04:35 »
Eu l-am ras pe varu la o faza din asta.. ma rog, dupa ce l-am mutat fortat a inceput sa faca gura. Mai las si altor moderatori placerea de a taia in carne vie ;)

Offline Cippo

• Former CS1.6 playa
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
  • cippodesign.com
    • CIPPO Design
« Reply #7 on: 15 Jan 08, 17:14:31 »
Asa.alexg ia exemplul lui driver. Driver daca joaca la ct... ii clara treaba :)) dar se muta si la terro la diferente mari de scor. Sper sa nu se mai intample de astea.
Vorbiți, scrieți românește, pentru Dumnezeu!

Offline Him

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #8 on: 15 Jan 08, 17:45:29 »
s-a mai vorbit de chestia asta.Si abia au trecut 8 runde.Nu ca i-as tine partea lui alexg ca fiecare jucator are stilul lui de joc,sau ca nu are skill ca are zile bune.Se stie bine ca astea sunt vorbe care se zic la rivalitatea dintre 2 jucatori.Nu am vazut regula care sa zica de trecerea unui jucator de la Ct la Tero sau viceversa cand acesta are scor ff bun si pe viitor cred ca o sa mai fie probleme de genu ;D

Offline VsT

• Jr. Member
  • **
« Reply #9 on: 15 Jan 08, 21:06:34 »
cat interes din partea lui...nici macar nu e inregistrat pe forum...mda..alo televiziunea(alexg) inregistreza-te si zi si noua ceva ;D ca doar esti admin

Offline Xtrm

• Boss of all Bosses gen Godlike =)))
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #10 on: 15 Jan 08, 21:08:48 »
cat interes din partea lui...nici macar nu e inregistrat pe forum...mda..alo televiziunea(alexg) inregistreza-te si zi si noua ceva ;D ca doar esti admin
gen....lol?

This is the millenium of Aftermath

Got my red Dre Beats on, tryna put my peeps on,
And I keep it hood like this Phantom is a Nissan.

Offline VsT

• Jr. Member
  • **
« Reply #11 on: 15 Jan 08, 21:09:55 »
ceva de genul

Offline Cippo

• Former CS1.6 playa
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
  • cippodesign.com
    • CIPPO Design
« Reply #12 on: 15 Jan 08, 21:24:24 »
Aha deci asa. Saptamana viitoare Slot/Helper/Admin care nu are user pe forum ia suspend. Scurt pe 2.
Vorbiți, scrieți românește, pentru Dumnezeu!

Offline GOOD_Music

• Newbie
  • *
« Reply #13 on: 15 Jan 08, 21:47:13 »
Ca tot veni vorba de fragari cel mai mult ma enerveaza tero care, dupa ce se pune bmb (in x2 de exemplu), nu stau sa o pazeasca .. ei se duc sa ii caute pe counterii ramasi (in x1), dar deseori mor si tero pierd runda aiurea ... >:(

Offline DJArnold

• Sr. Member
« Reply #14 on: 15 Jan 08, 22:00:19 »
alexg nu e skillat ma
oameni ca el, sunt acei oameni care prind o zi buna la cs, daca au cu cine juca in echipa, si merge fraga*, nu mai conteaza ce e dupa gard.
Si daca-i arunci dupa gard, e ca si cum ai pune un mar "bun" langa alte mere stricate, se va strica si el, dar de ce? pentru ca va vedea ca ramane singur viu din echipa sa, se va agita, si va muri

AraGorn vad ca bati campii aiurea ......daca nu cunosti o persoana decat virtual

pai si driver a ajuns sa echilibreze tot dupa o reclamatie pe forum 8-|

Numai eu stiu cat l-am "atentionat" si "certat" pe Driver ca pe viitor sa echilibreze ...

Nu mai vorbesc de cateva faze care le-am vazut chiar azi, de genu: Un singur CT in viata. Vede tero cu bomba la X. Asteapta sa puna tero bomba ca dupaia sa-l omoare si sa dea defuze. Pai bine mai playere, e frumos sa stam 18 jucatori sa ne uitam la tine cum joci ?! E chiar asa de greu sa omori tero de cum il ai in tinta ?! Crezi ca vei creste in okii celorlalti daca mai faci 3 fraguri in plus ? Te inseli..... NU asa se capata respect.

Pai daca eu sunt singur contra la 8 tero e logic sa astept sa puna tero bmb si sa o dezamorsez nu pentru acele 3 fraguri ci pentru ca o sa castig runda (singur contra la 8 ) . Doh!