21 Jan 17, 00:03:20

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
21 Jan 17, 00:03:20

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24885
  • Total Topics: 1776
  • Online Today: 28
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 4
Total: 7
Yahoo!
Google (2)

Author Topic: COPILARIA ( continuare a postului din topic : youtube )  (Read 3361 times)

Offline El Padrino

• CS Admin
  • Sr. Member
  • *
  • ...
Re: COPILARIA ( continuare a postului din topic : youtube )
« Reply #15 on: 15 Feb 08, 21:07:36 »

Si de ce doar pc-ul e un pericol pentru copii de acum? Pe strada sunt droguri, alcool, tutun, bande ( grupuri ), violenta, poluare, crime, etc.
Aici ai foarte mare dreptate....
Aici in Spania sa vedeti romanii cum se comporta care mai decare mai tare si poate n-au bani de mancare...cand isi cumpara unu o masina ..muzica la maxim sa vada ca e roman...sau un discoteca...sunt fel si fel de grupuri de nebuni drogati...asa si eu fac parte dintro ''gasca'' dasta de nebuni...se ia de lume pe strada degeaba se bate oricand,oriunde si cu oricine...nu ca ma laud dar nici asa nu este bine...
Si mama prefera sa stau mai bine in casa decat pe ''strazi'' si cine stie ce se intampla...
Odata miam luat bataie de la niste drogati..eu linistit pe la 00:00 sa ma duc acasa mam trezit cu 2 pumni..dece? nici eu nu stiu:)
Aici romanii inloc sa se inteleaga bine ...se bat intruna..numai scandaluri..
sau la scoala spaniolii deloc nu ne suporta...dar le este frica de noi :)) ca stie ca romanii sunt nebuni :) si fura intruna :)) si eu intro luna vin in ROMANIA DEFINITIVVVVV :p
In fine :P

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #16 on: 15 Feb 08, 21:16:25 »
Stai mai bine acolo.. mai putini "nebuni" la noi :))

Offline Him

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #17 on: 15 Feb 08, 22:46:39 »
pwnt ^_^

Offline AraGorn

• Jr. Member
  • **
  • ffP
« Reply #18 on: 15 Feb 08, 22:48:45 »
Si de ce doar pc-ul e un pericol pentru copii de acum? Pe strada sunt droguri, alcool, tutun, bande ( grupuri ), violenta, poluare, crime, etc.

Adevarat zici, dar cel ce are cap sa realizeze ca a sta la PC toata ziua inseamna a-ti strica santatea si viata sociala, cred eu ca are cap si sa se fereasca pe strada de droguri, crima, violenta etc [ si.. eu n-as zice ca alcoolul si tutunul sunt chiar asa daunatoare  ;D ]
Stire de ultima ora: Pupincuristilor, li se reseteaza karma,,, =)))
----------------------------------------------------
Hey, motherf_cker, drop the microphone!
You don’t wanna f_ck with AraGorn,
From now on, you are on your own.
You don’t wanna f_ck with AraGorn!

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #19 on: 16 Feb 08, 09:41:47 »

[..]
 [ si.. eu n-as zice ca alcoolul si tutunul sunt chiar asa daunatoare  ;D ]

Daca consumi alcool moderat nu e nicio problema. Totul e sa nu-ti faci un scop din a bea toata ziua alcool. Iar alcoolul este tot un drog care creeaza dependenta. Asa ca daca incepeti de foarte devreme cu mult alcool e posibil sa va treziti la un moment dat dependenti. Iar daca consideri ca alcoolul nu este o problema, think again. Gandeste-te ca exita programe care lupta impotriva dependentei de alcool. AA este doar cel mai cunoscut /promovat ( si la noi ). Iar daca crezi ca tie nu ti se poate intampla, te inseli.
Alcoolul este extrem de daunator si din cauza ca modifica comportamentul/personalitatea alcoolistului.
Tutunul e extrem de daunator. Vezi ca  mai e un topic in care s-a discutat despre tutun. Pe langa ca tutunul e daunator celui care trage din tigare si , deci, care isi face rau constient, e daunator si pentru cei care inhaleaza tutun pe langa el.

Offline AraGorn

• Jr. Member
  • **
  • ffP
« Reply #20 on: 17 Feb 08, 00:29:35 »
Pai, ar cam trebui sa-mi cer scuze [oarecum]
Pentru ca m-am referit la persoana mea, cum vad eu alcoolul si tutunul.
Nu sunt un mare fan al alcoolului, ideea e: am bautura, beau pana pic jos, daca n-am, nu ma agit sa fac rost, rezulta ca nu sunt dependent  :)
Cat despre tutun.. unii fumeaza sa se dea ' j|\/|3ch3r! ' , unii fumeaza ca sa se calmeze [nervi, agitatie, etc], eu fumez ca ... sa-mi fac rau  :-\ stiu suna ciudat, dar asta e scopul meu, pur si simplu nu vreau sa apuc mai mult de 70ani sa ma chinui cu batranetea [dada, dati-mi -karma ca sunt un idiot ca gandesc asa si sunt raton, vierme etc] am fost internat de 2 ori cu plamanii, si vreau sa mai ajung p-acolo, la modu` ca n-o sa ma las de fumat, vreau sa fac paguba romaniei cu medicamentele  >:( [ca sunt pe moka]

deci... daca ai cap [eu n-am], te poti feri de tigari, alcool si alte tentatii care apar atunci cand ai un grup de prieteni care te imping sa fumezi si sa bei.
Stire de ultima ora: Pupincuristilor, li se reseteaza karma,,, =)))
----------------------------------------------------
Hey, motherf_cker, drop the microphone!
You don’t wanna f_ck with AraGorn,
From now on, you are on your own.
You don’t wanna f_ck with AraGorn!

Offline FearNone

• CS Slots
  • Full Member
  • **
« Reply #21 on: 17 Feb 08, 00:32:07 »
[dada, dati-mi -karma ca sunt un idiot ca gandesc asa si sunt raton, vierme etc]

off topic : ai 0 karma :)
If you don't stand for nothing, you fall for everything.

Fantasy

• Guest
« Reply #22 on: 17 Feb 08, 12:06:40 »
nu pentru mult timp  ;D

just kidding

Offline cri.cri

• Vrei 50$ gratis? Join Me
  • Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
  • I don`t dRive, I flY sloW...!!!
« Reply #23 on: 3 Mar 08, 19:16:31 »
citez: "rabdare rabdare grabitilor voi, ca tot ce fortati va veni inapoi..."
S-au cantat la revolutie, si cred ca au valoare si acuma intr`un alt sens!!
Vali Serban - omul liber (un om care m`a impresionat)
I don`t dRive, I fly slow!