27 Jun 17, 20:33:01

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
27 Jun 17, 20:33:01

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24898
  • Total Topics: 1776
  • Online Today: 18
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 7
Total: 9
Google (2)

Author Topic: Cerere slot !!!  (Read 1924 times)

Offline poison

• Newbie
  • *
Cerere slot !!!
« on: 5 Feb 08, 02:23:02 »
Daca se poate as dori si eu un slot ca tot ma chinui sa intru cand e full si nu am loc !!!
Ms pt intelegere !!!

Offline jUsT+mE

• Demon Hunter -_-
  • Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
Re: Cerere slot !!!
« Reply #1 on: 5 Feb 08, 03:13:59 »
Cel care doreste slot, face o cerere in care specifica nick-ul cu care joaca pe server si creeaza un poll (chestionar) cu intrebarea 'De acord?' si doua optiuni de raspuns: da sau nu.

ON: da
pai nu..ca esti isi fac cont doar in momentul in care vor slot/helper/admin.creaza cont ul si repede la cereri,fara sa citeasca model de cerere etc.
on:50-50

Offline LorY

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: 5 Feb 08, 04:51:33 »
cam ai lag cand intrii

eu zic sa mai astepti putin

Offline Cippo

• Former CS1.6 playa
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
  • cippo.ro
    • CIPPO Design
« Reply #3 on: 5 Feb 08, 13:30:28 »
Nu. Mai incolo.
Vorbiți, scrieți românește, pentru Dumnezeu!

Offline DJArnold

• Sr. Member
« Reply #4 on: 6 Feb 08, 00:34:46 »
wtf ?
aceeasi problema ca si cosmi
e din Piatra Neamt si nu primeste slot pentru ca nu are "prieteni" printre cei cu access ?
Lory prostia aia care ai scris-o aici nu cred ca isi avea rostu : El Padrino joaca din spania parca si are slot ...
Bai da va dati cu parerile dupa cum ati dormit noaptea vad ...

Offline Xtrm

• Boss of all Bosses gen Godlike =)))
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #5 on: 6 Feb 08, 00:59:30 »
arnold, incepi sa exagerezi cu chestia asta...tu crezi ca noi stam sa intrebam care de unde e si daca nu e din buc gata il ignoram? nu sta nimeni sa analizeze asa ceva...daca suntem mai multi dintr-un oras nu inseamna ca tre sa fim un grup de prieteni care se voteaza intre ei...eu unu am votat doar pe merit, poate chiar uram acel player, dar sa spui ca noi ne votam grupul....e absurd.
on: pentru, desi ma enerveaza cand e la echipa adversa  :P

This is the millenium of Aftermath

Got my red Dre Beats on, tryna put my peeps on,
And I keep it hood like this Phantom is a Nissan.

Offline jUsT+mE

• Demon Hunter -_-
  • Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
« Reply #6 on: 6 Feb 08, 01:58:58 »
mai arnold..acum fara suparare , nu avem nimic cu cei din piatra neamt..cel putin eu nu am.si crede ma ca acum aflu pt prima data de unde.

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #7 on: 6 Feb 08, 02:50:07 »
Arnold nu greseste intr-o anumita privinta.. aceea ca daca cel care face cerere nu are prieteni printre restul jucatorilor, va primi doar voturi negative. Nu cred ca treaba asta are legatura cu faptul ca sunt dintr-o zona a tarii.

Pe de alta parte, adminilor/helperilor, ati primit dreptul sa votati si sa va spuneti parerea tocmai pentru a ne ajuta. Chestiile de genul: "nu", "mai joaca" nu ajuta. Ne asteptam sa spuneti ceva de genul: "nu, l-am vazut injurand pe server" sau "nu, face rush" etc. Si eu, care in ultima vreme joc mai putin, il stiu pe poison ( care joaca de cateva luni bune pe server ).

In fine.. cred ca de saptamana asta o sa schimbam modul de acordare alt sloturilor...

Offline Nasu

• Full Member
« Reply #8 on: 6 Feb 08, 03:07:46 »
Eu pur si simplu nu am votat pt. ca nu sa respectat regula prin care se cere access (nu exista poll).
Consider ca daca cineva nu se deranjeaza sa citeasca cum trebuie sa posteze, nu se va deranja nici sa prinda codati pe server. Si cum la o discutie anterioara sa cazut de acord ca cei cu slot sunt candidatii pentru "functii mai inalte".....ideea cred ca e destul de clara.

Nu are legatura ca e din Piatra Neamt (habar nu aveam de unde e )
Nu are legatura fapt-ul ca il cunosc sau nu (face to face nu va stiu pe nici unu')

Offline LorY

• Jr. Member
  • **
« Reply #9 on: 6 Feb 08, 07:53:04 »
in primul rand nu cunosc pe absolut nimeni de pe server si nici nu am vorbit vreo`data cu cineva de pe server pe mess(macar)...

nu am stat sa intreb din ce oras este pentru ca asta prea putin ma intereseaza..

nu mi se pare corect sa primeasca si slot odata ce are lag, regula spune clar ping mai mare de 100 afara, mi se mai intampla sa am lag si ies de buna voie, din respect fata de alti jucatori..

si oricum am spus ca ar trebui sa mai astepte putin...

astea sunt pararile noastre daca vreti sa tineti cont de ele, este bine, daca nu, tot bine, deciziile finale tot voi le luati..

Offline DJArnold

• Sr. Member
« Reply #10 on: 6 Feb 08, 15:37:03 »
Si explicati-ma cum de atunci cand l-am intrebat pe Mr Anderson (unul dintre moderatori) de posion a stiut ce sa-mi raspunda : joaca de foarte mult timp pe server, joaca bine, respecta reguli.
Cineva vorbea mai sus de "prindea codatilor" sau nu mai stiu ce. Aici vorbim de slot nu de helper sau admin ..
@Nasu ma crezi ca nici eu nu stiu sa fac un post cu poll ?
@Lory daca tu l-ai vazut o data cu ping peste 100 asta inseamna ca tot timpul are acest ping ? Ai citit ca s-au facut modificari in reteaua tennet si acum merge mai prost la toti decat de obicei ?
Legat de ceea ce zicea Mr.Anderson : poison neavand prieteni printre cei cu acces e greu sa fie sprijinit de ei pe cand unul din Bucuresti care se imprieteneste, schimba id-uri de mess, hi5 & stuff (sa nu ziceti ca nu pentru ca era post deschis pe fostul forum legat de chestia "sa ne cunoastem") cu multi dintre cei care au acces pe server obtine mai usor sprijin. Aici voiam sa bat cu mesajul meu.
Sincer nici eu nu-l stiu pe poison cu toate ca e din Piatra Neamt dar stiu ca si-a pierdut multe zile jucand pe server si mi-a placut "despre" el.

Cum scria si Xtrm Hitman : on: pentru, desi ma enerveaza cand e la echipa adversa (uite un jucatator care l-a vazut jucand ...)
Sau Anderson : Si eu, care in ultima vreme joc mai putin, il stiu pe poison ( care joaca de cateva luni bune pe server )

De accea m-au "deranjat" raspunsurile voastre

Pe viitor vor vota doar moderatorii. De ex in saptamana in curs se depun pe forum 5 cereri de slot. La sfarsitul saptamanii sau inceputul saptamanii viitoare se vor aduna moderatorii intr-o mini sedinta si se va vota daca respectivii merita sau nu merita slot. Daca eu nu am auzit niciodata de un jucator care a cerut slot nu votez (las pe ceilalati moderatori sa voteze sau sa se intereseze despre el).