30 Mar 17, 07:52:15

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
30 Mar 17, 07:52:15

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24890
  • Total Topics: 1776
  • Online Today: 40
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 3
Total: 4
Yahoo!

Author Topic: Tulburator...  (Read 7882 times)

Offline shiver-

• Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
  • ifudontlikemeblowme
Re: Tulburator...
« Reply #60 on: 5 Mar 08, 18:44:26 »
mai ales ca a avut antrax grija sa-l dopeze pe fear :))))

razi razi dar macar el a intrat in Plugaru :<

Offline pOrtocala

• User Sters
  • CS Slots
  • Sr. Member
  • **
« Reply #61 on: 5 Mar 08, 19:39:26 »
mai ales ca a avut antrax grija sa-l dopeze pe fear :))))

razi razi dar macar el a intrat in Plugaru :<
jet ma :)) ...

Offline max

• iiihaaaa!
  • Full Member
  • me !
« Reply #62 on: 6 Mar 08, 21:05:40 »
... cam ce faceau nazistii cu evreii :)

nazistii aveau motivele lor bine intemeiate ca sa ii tortureze si sa ii omoare  pe evrei ...

cat despre antonescu , zic eu ca facea un lucru bun daca ne scapa de "rromi".

max

Offline Ycky

• The Dude
  • Full Member
  • shiii faaasssshhiiiii ?
« Reply #63 on: 7 Mar 08, 01:16:40 »
heil antonescu

fear stai lin tata , este impotrica principiilor mele sa rad de pe fata pamantului bilutele :D

Offline Xtrm

• Boss of all Bosses gen Godlike =)))
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #64 on: 7 Mar 08, 12:34:41 »
deci ar fi bun vadim la conducere....macar un an pana nu o ia complet razna  ;D

This is the millenium of Aftermath

Got my red Dre Beats on, tryna put my peeps on,
And I keep it hood like this Phantom is a Nissan.

Offline pOrtocala

• User Sters
  • CS Slots
  • Sr. Member
  • **
« Reply #65 on: 7 Mar 08, 13:27:19 »
daaaa ca acum e sanatos rau de tot :))) se bate cu marko belo in parlament si e sanatos :)))

Offline PcT

• Jr. Member
  • **
« Reply #66 on: 8 Mar 08, 00:42:43 »
puisorii mei :D ma bucur ca ati descoperit filmul. pentru cei pretentiosi si care si-au dat seama despre ce este filmul de fapt mai am 1 documentar care e mult peste zeitgeist. ceilalti... mtv, protv, libertatea, chestii roz si fericire. tot ce vedeti voi e ok. ca nu vedeti ce trebuie e alta treaba.

nici n-am stat sa citesc toate cele 5 pagini pt ca subiectul asta e deja fumat.

1. partea 1 referitoare la religie e cam subiectiva. nu va lasati prostiti de chestii de genul. sunt multe teorii pro si contra. multe fapte prezentate in partea asta 1 nu sunt verificate si sunt luate din carti anti-criste, anti-crestine sau cum vreti sa le ziceti. am discutat cu diversi si multe informatii legate de acei mesia sunt gresite. poate fi o propaganda de tarare in noroi a lui Iisus. Ca a existat sau nu, nu putem sti sigur. Ce e cert e ca Iisus a aparut in cronicile vremii doar in operele cronicarilor greci si romani. In perioada respectiva Grecia era sub dominatie romana. Imperiul Roman era gata sa se destrame la momentul respectiv. Odata cu aparitia crestinismului s-a solidificat. Apoi au aparut si cruciade(adica razboaie fara motiv :) ). Calculele le faceti voi daca va sare scanteia. Tulburator in privinta celor care spun ca nu exista Dumnezeu e faptul ca odata pe an se aprind intr-un loc anume lumanarile singure. :) Lacas de cult crestin, evident. Astept sa explicati asta.

2 si 3 sunt perfect adevarate dar incomplete. Sunt multe alte informatii care nu apar prin documentare si nu prea multa lume are rabdare sa citeasca despre asa ceva.

PS: am citit tot topicul. niciunul din cei care a postat nu si-a dat seama despre ce e vorba. NU E DESPRE RELIGIE DOCUMENTARUL!!! Asta e doar o mica parte, o mica neinsemnata parte. Treaba simpatica legata de documentarul asta e ca nu pune punctul pe i, da informatiile dar nu si concluzia.

Astept sa se strige bingo.  ;D

Offline Xtrm

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #67 on: 8 Mar 08, 11:42:01 »
nu a zis nimeni ca documentarul este doar despre religie...iar faptul ca nu trage o concluzie....mi se pare normal....ei iti dau informatiile, concluzia o trage fiecare cum vrea....daca iti impuneau ei o concluzie era la fel ca biserica....care iti prezinta niste fapte si zice : "deci....asa e..." asta e diferenta...
p.s. daca ai mai multe info sau filme sau ceva....share them...pe mine unu ma intereseaza

Offline pOrtocala

• User Sters
  • CS Slots
  • Sr. Member
  • **
« Reply #68 on: 8 Mar 08, 23:04:39 »
documentarul zeigest sau cum i-o zice este o mare porcarie... blasfemie... praf

Offline PcT

• Jr. Member
  • **
« Reply #69 on: 8 Mar 08, 23:29:12 »
nu a zis nimeni ca documentarul este doar despre religie...iar faptul ca nu trage o concluzie....mi se pare normal....ei iti dau informatiile, concluzia o trage fiecare cum vrea....daca iti impuneau ei o concluzie era la fel ca biserica....care iti prezinta niste fapte si zice : "deci....asa e..." asta e diferenta...
p.s. daca ai mai multe info sau filme sau ceva....share them...pe mine unu ma intereseaza
documentarul este despre ceva care inglobeaza toate cele 3 parti ale lui, doh. dau un premiu celui care spune cuvantul magic.

Offline Xtrm

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #70 on: 9 Mar 08, 00:15:19 »
teoria conspiratiei....:))

Offline Nasu

• Full Member
« Reply #71 on: 9 Mar 08, 00:40:03 »
filmul de fapt mai am 1 documentar care e mult peste zeitgeist. ceilalti

Da si numele...

Offline PcT

• Jr. Member
  • **
« Reply #72 on: 9 Mar 08, 12:47:51 »
teoria conspiratiei....:))
mai mult de atat.

Offline VaLy

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #73 on: 10 Mar 08, 21:20:23 »

Tulburator in privinta celor care spun ca nu exista Dumnezeu e faptul ca odata pe an se aprind intr-un loc anume lumanarile singure. :) Lacas de cult crestin, evident. Astept sa explicati asta.

Asteptam si dovada  ;D . Eu stiam altfel povestea.
Un grup de oameni religiosi (mare , mic asta no stiu) , sustinea sus si tare ca lumanarelele se aprind singur in ziua (sau zilelel) x din an. Dupa cativa ani in care toti "uuuaaaaaauuuu" se aprind singure s-a trezit si cineva ca vrea dovada. La care preotii de acolo au recunoscut ca lumanarile nu s-ar mai aprinde singure de cativa ani din cauza oamenilor si a pacatelor (adica au dat-o la intors).

Nu stiu daca ce zic aici e adevarat , ma puteti contrazice (cu argumente). Cert e ca povestea am auzit-o de la un fost preot.

Offline PcT

• Jr. Member
  • **
« Reply #74 on: 11 Mar 08, 13:11:25 »
eu am dat doar un exemplu. sunt destule miracole care se produc iar noi suntem destul de mici ca sa le putem explica. religia ramane un subiect discutabil. nu e nimic cert in privinta ei.