23 Jun 17, 23:49:10

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
23 Jun 17, 23:49:10

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24898
  • Total Topics: 1776
  • Online Today: 26
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 6
Total: 7
Yahoo!

Author Topic: o viata cat se poate de sanatoasa  (Read 6139 times)

Offline Him

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
Re: o viata cat se poate de sanatoasa
« Reply #30 on: 30 Jan 08, 00:53:15 »
vreti viata sanatoasa ? mancati ceapa ..god have mercy

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #31 on: 30 Jan 08, 15:00:17 »
Mad doc eu unu fumez din cls a 8-a, si nu cred k o sa ma las in viitorul apropiat, pe langa asta nu ma astept sa prind 70 k nu o sa ma incante cu nik sa terorizez tineretu de atunci, sa umblu k o fosila pe strazi, sa stau dupa pensie si prin parcuri sa joc table sau remy sau c s mai practica...nici 50-60 nu m-as omora sa apuc...doar dak s-ar schimba viata radikl poate...a...si chestia cu fumatu....la c ajuta...dak vrei sa sti chiar dpdv medical...kuta pe net...in mare e vb de o substanta care ajunge in creier si stimuleaza nush ce p acolo de iti da stare de calm...dar nu s merita...:)

xtrm, te-am rugat sa renunti la a mai scrie in limbaj de mirc pe forum. escape, e valabil si pentru tine. Faceti un efort si tastati toate literele unui cuvant.

on topic, parca citisem pe undeva ca s-a facut un studiu care demonstreaza ca alergatul de fapt oboseste inima.. sau am visat..

Offline MadDoc

• Tennet Elders
  • Full Member
  • *
« Reply #32 on: 30 Jan 08, 18:57:48 »
Eu zic ca ai visat...  : ))

Offline corsair

• already drunk or trying
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
  • RUBBING MINT
« Reply #33 on: 30 Jan 08, 19:09:07 »
Daca in schimb fumezi macar o tigara pe zi, cand vei ajunge la 40-50 de ani, riscul de a face infarct sau cancer pulmonar este de 10 ori mai mare fara de normal... habar nu aveti in cate feluri va poate ucide o tigara... ;)  

din pct de vedere medical (teoretic) asa e ....dar sunt oameni care fumeaza toata viata, beau in mod regulat si nu au nimic. Singuru adevar clar si teoretic si practic e ca bautura si fumatul iti slabesc organismul...dar nu e musai sa ajungi la infarct....mai degraba faci infarct pe fond de stres si/sau obezitate

P.S. pt cei sub 18 ani....ascultati de maddoc stie ce zice nu ascultati la corsair ca minte de ingheatza Herastraul...daca nu ma credeti mergeti in Herastrau sa vedeti ;D
Heaven is for pussies. REAL men go to HELL!

Offline AraGorn

• Jr. Member
  • **
  • ffP
« Reply #34 on: 30 Jan 08, 21:23:18 »
din pct de vedere medical (teoretic) asa e ....dar sunt oameni care fumeaza toata viata, beau in mod regulat si nu au nimic. Singuru adevar clar si teoretic si practic e ca bautura si fumatul iti slabesc organismul...dar nu e musai sa ajungi la infarct....mai degraba faci infarct pe fond de stres si/sau obezitate

P.S. pt cei sub 18 ani....ascultati de maddoc stie ce zice nu ascultati la corsair ca minte de ingheatza Herastraul...daca nu ma credeti mergeti in Herastrau sa vedeti ;D
Am trecut eu pe langa herastrau azi, si nici macar n-avea apa, deci nu e inghetat, deci nu minti, deci... fumati ma ca e bine, aduce calm sufletului  ;)
Stire de ultima ora: Pupincuristilor, li se reseteaza karma,,, =)))
----------------------------------------------------
Hey, motherf_cker, drop the microphone!
You don’t wanna f_ck with AraGorn,
From now on, you are on your own.
You don’t wanna f_ck with AraGorn!

Offline Webstar

• Full Member
  • Mafia nu doarme,Mafia vegheaza!
« Reply #35 on: 30 Jan 08, 22:05:21 »
on topic, parca citisem pe undeva ca s-a facut un studiu care demonstreaza ca alergatul de fapt oboseste inima.. sau am visat..
[/quote]

asta e sigur...daca fumezi(zilnic) si incerci sa alergi sunt sigur ca obosesti mai repde decat un om care nu fumeaza...adica un sportiv  ;)
~~Parfumul ei ametitor,ca shotu de tequila~~

Offline Q-Pack

• Full Member
  • NuCautaAnturajCuMine
« Reply #36 on: 31 Jan 08, 01:04:20 »

asta e sigur...daca fumezi(zilnic) si incerci sa alergi sunt sigur ca obosesti mai repde decat un om care nu fumeaza...adica un sportiv  ;)
[/quote]

e fffffffff sigur , acum depinde si de om , mai sunt si niste exceptii ........ oricum daca ai fumatori in preajma ta , inhalezi mai mult fum decat ei ;)
Uitate in oglinda inainte sa critici pe altii !

Offline corsair

• Administrator
  • Hero Member
  • *
  • RUBBING MINT
« Reply #37 on: 31 Jan 08, 01:12:04 »
oricum daca ai fumatori in preajma ta , inhalezi mai mult fum decat ei ;)

cea mai mare prostie posibila e asta....poate e mai daunator pt tine ca nu esti obisnuit....dar mai mult nu are cum...asta e un kkt cu care sa se manipuleze oamenii..."domne nu mai fuma ca ma omori pe mine"

Offline Webstar

• Full Member
« Reply #38 on: 31 Jan 08, 01:36:01 »
e fffffffff sigur , acum depinde si de om , mai sunt si niste exceptii ........ oricum daca ai fumatori in preajma ta , inhalezi mai mult fum decat ei ;)
[/quote]

pai la mn parintii fumeaza pe langa mn...dar eu cu cat mai mult simt mirosul de tigara cu atat mai mult mi-e scarba de ea :)

Offline eScapE-killer*

• Full Member
« Reply #39 on: 31 Jan 08, 02:52:09 »
 anderson fara suparare..dar totusi este topicul aici va dati in petec..deci nu vad de ce nu as putea scrie cum vreau:-?? in fine...
I'm going to make him an offer he can't refuse

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #40 on: 31 Jan 08, 02:54:56 »
Mai are sens sa-ti spun ca puteti sa discutati pe orice tema, oricat, sa aberati, sa faceti off topic, dar totul in limitele bunului simt si al regulilor ;)

Offline corsair

• Administrator
  • Hero Member
  • *
  • RUBBING MINT
« Reply #41 on: 31 Jan 08, 05:45:31 »
deci nu vad de ce nu as putea scrie cum vreau:-?? in fine...

una e sa scrii ce vrei si alta e cum vrei  :)

Offline max

• iiihaaaa!
  • Full Member
  • me !
« Reply #42 on: 31 Jan 08, 07:07:37 »
 unchimiu' a fumat ca eroul si acum are cancer pulmonar la 55 de ani.asta e un contraexemplu la ce s-a zis mai sus .....
eu unu' fumez de 3-4 ani si incep sa simt ca nu mai dispun de aceeasi toleranta la efort fizic ... incep sa obosesc dupa 2 min de alergat si etc ...
 de alcool nu zic nimic ...
 nu fac sport decat la liceu si 1 h vinerea seara ...cand ma duc la sala si joc fotbal ....atat ...
  deci:nu fumati + nu consumati alcool !

max

Offline Xtrm

• Boss of all Bosses gen Godlike =)))
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #43 on: 31 Jan 08, 07:32:39 »
max...si eu fumez de 6 ani....cu alcoolul, nu zic k beau regulat...doar la petreceri...dar acolo torn tata...sa sti ca nu e o regula ca daca fumezi faci cancer, cum nu e nici o regula ca daca nu fumezi nu faci cancer...poti traii toata viata numai cu chestii naturale si sa fi ultra sanatos, sa arati la 40 ca la 25 si sa iti cada ceva in cap...fumatul intr-adevar nu face bine...si o spun tuturor curiosiilor care vor sa incerce...NU!

This is the millenium of Aftermath

Got my red Dre Beats on, tryna put my peeps on,
And I keep it hood like this Phantom is a Nissan.

Offline Webstar

• Full Member
« Reply #44 on: 31 Jan 08, 15:52:43 »
ascultatil pe Xtrm stie ce vorbeste;) ..
 eu te ascult maestrule  :-*  :D