25 May 17, 21:11:25

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
25 May 17, 21:11:25

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24896
  • Total Topics: 1776
  • Online Today: 25
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 6
Total: 7
Google

Author Topic: O problema - eroare STEAM la conectare pe server  (Read 17298 times)

Offline eG^

• Z*Z*Z*Z*
  • Sr. Member
  • :) :D
Re: O problema
« Reply #15 on: 23 Oct 08, 20:32:25 »
eG da de unde sti tu ca nu se va pune serverul pe steam ?
Him rfi sa referit la altceva,adica nu poate sa joace cu steam...
Nu sa referit la ce ai crezut tu....

Offline jUsT+mE

• Demon Hunter -_-
  • Tennet Elders
  • Hero Member
  • *
« Reply #16 on: 23 Oct 08, 21:29:07 »
ca se trece sv ul pe steam,sau trebuie sa trecem noi pe non steam mie cam indiferent..
eu cel putin am avut  un chef de cs si`n 5 min mi am pus non steam ul si eram pe tennet.
deci nu ar fi mare tragedie daca serverul ar ramane tot nonsteam.
si sunt sigur ca cei care sunt fani tennet vor respecta dorinta moderatorilor si vor pune non steam/cumpara steam ca sa poata juca in continuare.

Offline BrownEye

• Jr. Member
  • **
« Reply #17 on: 23 Oct 08, 21:46:33 »
asteptam ca sa se impace Mihaela R?dulescu ?i omul de afaceri Emilian Schwartzenberg  :cya:

Offline C.RoNaLdO

• r7m
  • Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
    • United Rule!
« Reply #18 on: 23 Oct 08, 21:55:18 »
Parerea mea ar fi sa treceti serverul pe steam , asa scapam si de majoritatea ( nu de toti ) codatii. Daca lumea care a jucat pana acum vrea in continuare sa joace pe tennet bine , daca nu , vin altii care au steam. :)
As the Reds go marching on, on, on!
Champ19ns

Offline rFi

• Full Member
  • Zambeste, atunci cand doare cel mai mult.
« Reply #19 on: 23 Oct 08, 22:39:04 »
Deci :

[-]October 22, 2008 - Half-life 1 Engine Update Released

A new set of Steamworks features have been released for all Half-Life 1 engine multiplayer games: Counter-Strike 1.6, Condition Zero, Team Fortress Classic, Deathmatch Classic, Ricochet, Day of Defeat and Half-life 1 Deathmatch. The update includes Steamworks features such as player avatars in the scoreboard when playing Counter-Strike and Condition Zero. The update also contains several bug fixes, listed below. Note that this update will require all game servers to restart.

Bug Fixes

Removed the need to manually re-login and re-authenticate to Steam while in game
Fixed a crash on startup when running windowed with a non-standard desktop resolution
Removed the display of saytext (in-game chat text) from players whom you've blocked in Steam friends
Locked down several engine cvars to prevent malicious script exploits
Enforced file consistency on several sprites in Counter-Strike
Removed "ex_extrapmax" cvar (no longer needed)

Server

Added "-noaff" command-line option to disable setting of thread affinity
Added "bannedcfg" cvar so admins can choose which file is written to by the "writeid" command

sa modificat engine de la HL 1 si akm toate sv din cate am inteles trebuie sa se restarteze

incercati sa indepliniti "conditiile" care cred eu ca valve le cer:
rezolutie 1024
32 biti

eu cred ca ei intr-un fel vor sa oblige playerii sa joace pe 1024 pt grafica eventual mai buna,32 biti ca sa nu fie dezavantajati cei care tot timpul au folosit 32 biti si dau de unul cu 16 biti si nu stie de ce el nu a vazut inamicul dar inamicul l-a vazut pe el,normal asa e corect sa foloseasca toti 32 biti,de aceea e smoke sa nu vezi prin el,smokeul este foarte folositor in anumite tactici
silent-runul a fost un bug de la inceput,e si normal sa incerce sa il scoata,posibil ca vor ca jocul sa se apropie putin catre realitate,de ex silent-runul nu e posibil sa il faci in realitate,sa alergi(pt ca practic alergi cu silent-runul) si sa nu fi auzit
avatarele sunt putin aiurea,probabil pentru unii arata misto dar sincer nu le vad rostul,tabela de scor se tot face mai mica si mai mare,depinde de cati playeri sunt pe server
iar cu updateul asta parerea mea e ca incearca cei de la valve sa bage incet sa fie doar steam jocul acesta,de ex momentan cei cu steam nu se pot conecta la servere non-steam deoarece serverele non-steam au nevoie de un nou patch non-steam,care deocamdata,cu venirea update-ului acesta,e prea nou,dar din cate am citit undeva e posibil ca dupa ce se instaleaza noile patch-uri pe serverele non-steam sa se poata conecta doar cei cu steam(de chestia asta nu sunt sigur inca,am citit doar undeva)
deci,daca pe serverele non-steam nu se mai poate intra cu steam,acele servere pierd jucatori buni,importanti,multi,si raman cu playerii fara steam,si asta i-ar putea determina sa bage serverul pe VAC,ceea ce i-ar determina pe cei fara steam sa-si cumpere steam,ceea ce aduce bani pentru Valve

oricum eu joc acuma pe 1024 ,32biti ,de cand am pus setarile astea nu mai mi se intampla asa des crashuri,chiar deloc,defapt setarile le am de vreo ora,o sa vad mai incolo daca apar crash-urile

a da,si nu mai putem da auto-retry la serverele VAC  ,deci daca nu ai loc pe un server VAC si te gadensti sa il pui pe auto-retry,sa bifezi Join the server as soon as a player slot is available,si intre timp sa te poti juca pe alt server,gandintu-te ca te conectezi direct cand ai slot liber pe celalalt server...nu mai poti face nici asta  ...

ASA CA ... PRO STEAM...PRO VAC

Primul om care a preferat să ?njure dec?t să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei

Offline antonio_Eraser

• Sr. Member
  • ESTI NEIMPORTANT
    • e
« Reply #20 on: 23 Oct 08, 23:24:34 »
mai bn facem srv steam On 30-40 ron poti sa ti iei unu + ca poti juca si pe alte srv only steam...ar fi mai bn, acum decizia moderatorilor
SUCK ME BEAUTIFUL !

Offline herodot

• Tennet Elders
  • Newbie
  • *
« Reply #21 on: 24 Oct 08, 00:16:23 »
Sunt dezamagit, dupa o zi incarcata cum am avut astazi vroiam sa ma relaxez si cand colo canci relaxare ... canci connect  :sad2: .. cred ca ma bag la somn ... daca se poate, sa se intereseze cineva(administratorii) ;)) cat ne trebuie sa trecem sv pe steam si facem calcul cati suntem, o donatie si ne jucam ... Nush..acum n-am alta idee..
Nu caut sa demonstrez nimic...era o simpla figura deci nu mi-o lua-n nume de rau ca te iau si eu in .../..

Offline kaLy

• republiKa banaT
  • Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
  • badass
« Reply #22 on: 24 Oct 08, 13:19:43 »
Ce s-a intamplat cu fostul server pe steam al tennetului? :\
waSy: pai aveam bani pe vremea aia , puteam sa cumpar si bani cu banii care`i aveam

Offline max

• iiihaaaa!
  • Full Member
  • me !
« Reply #23 on: 24 Oct 08, 15:00:08 »
steam on

nush ce e cu sv de steam tennetului ...  :BangHead:
max

Offline corsair

• already drunk or trying
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
  • RUBBING MINT
« Reply #24 on: 24 Oct 08, 16:30:45 »
ala park s-a inchis de ceva timp...
Heaven is for pussies. REAL men go to HELL!

Offline BrownEye

• Jr. Member
  • **
Re: O problema - eroare STEAM la conectare pe server
« Reply #25 on: 24 Oct 08, 19:48:10 »
pana duminica o sa clarificam situatia.  :brave:

Offline shiver-

• Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
  • ifudontlikemeblowme
« Reply #26 on: 24 Oct 08, 21:18:30 »
http://www.pgl.ro/forum/showthread.php?t=45559 pasii pt actualizarea serverului in caz ca sunteti interesati

Offline BrownEye

• Jr. Member
  • **
« Reply #27 on: 24 Oct 08, 21:27:50 »
http://www.pgl.ro/forum/showthread.php?t=45559 pasii pt actualizarea serverului in caz ca sunteti interesati

good joke. next  :laughing7:

Offline pOrtocala

• User Sters
  • CS Slots
  • Sr. Member
  • **
« Reply #28 on: 24 Oct 08, 23:48:29 »
haha :))