21 Feb 17, 09:23:57

Recent

Redirect si Statistici

Welcome, Guest. Please login or register.
21 Feb 17, 09:23:57

Login with username, password and session length

Members
Stats
  • Total Posts: 24888
  • Total Topics: 1776
  • Online Today: 10
  • Online Ever: 115
  • (27 Aug 12, 02:49:24)
Users Online
Users: 0
Guests: 5
Total: 6
Yahoo!

Author Topic: Regula de nick pe server  (Read 4784 times)

Fantasy

• Guest
Re: Regula de nick pe server
« Reply #15 on: 9 Sep 08, 10:48:15 »
motivul universal sau cel putin 99% valabil este rusinea de scorul mai mic.

Offline DJArnold

• Sr. Member
« Reply #16 on: 9 Sep 08, 13:01:00 »
Prima victima : Hitman - suspend pe o perioada nedeterminata

12:53:08      Admin Mod         (AM  ): Command: Hitman used command admin_unllama ics20
12:53:18 ( T) Hitman                  : voi sunteti turcaleti???
12:53:45      (RCON): hitman ce are rau in nume ics20 ?
12:53:48 ( T) NotALlama               : cred k u nu stii reguli bine , ar fii cazu sa mai intri pe forumu ala din cand in cand
12:53:50      Admin Mod         (AM  ): Message from Admin (Hitman): fara cifre in nick!!
12:53:56       (RCON): poate il cheama cumva si are 20 de ani
12:54:17       (RCON): Hitman tu cunosti regula legata de nume ?
12:54:21 ( T) Hitman                  : poate sa aiba si 100 de ani
12:54:36      (RCON): Hitman am scris clar pe forum zilele astea
12:54:44      (RCON): cei care nu inteleg regula suporta consecintele
12:55:10 ( T) Hitman                  : nu am 15 ani sa stau pe forum non stop :)

Asa vor pati toti cei care dau unllama sau llama aiurea fara sa gandeasca inainte. Am explicat de atatea ori pe ambele forumuri (si cel vechi) aceasta regula.

Offline day_day

• Music can inspire me...just listen, it come's from inside...
  • Full Member
  • Music...just listen, it come's from inside
« Reply #17 on: 9 Sep 08, 13:05:40 »
sunt singurul care nu i-a atras atentia lui anderson pentru k stiam k e bun nicku ala cu r800 :D
Music can inspire me...just listen, it come's from inside...

Offline Hitman

• Newbie
  • *
« Reply #18 on: 9 Sep 08, 13:41:21 »
Joc pe server din cand in cand de la serviciu si nu stau sa verific forumul in fiecare zi. Ce trebuia sa gandesc inainte? Trebuia sa intru pe forum da, sa verific noile posturi despre nick. Inainte nu se accepta nici cu cifre chiar daca era data nasterii, anul nasterii sau numarul de la pantofi. :) Recunosc k merit suspend deoarece trebuia sa verific forumul. Asta este. Greseala mea. Dar data viitoare nu mai scrie despre mine k am 16 ani si ca vin cu texte, ca nu ma cunosti. :) Asa si eu pot presupune despre tine ca ai 16 ani si ai impresii sau eu mai stiu ce. Si cum se hotaraste cand se opreste suspendarea? Care sunt criteriile? :)

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #19 on: 9 Sep 08, 14:04:46 »
sunt singurul care nu i-a atras atentia lui anderson pentru k stiam k e bun nicku ala cu r800 :D

Da .. meriti o statuie.

@Hitman, nu au fost niciodata interzise cifrele in nick. Inca o dovada ca n-ati inteles regula sau ati aplicat-o dupa ureche. Regula a spus totdeauna ca nu e voie sa inlocuiesti litere cu cifre sau alte semne. Iar topicuri in care s-a explicat chestia asta au tot existat.

Offline DJArnold

• Sr. Member
« Reply #20 on: 9 Sep 08, 14:17:24 »
Se pare ca tu nu cunosti regulile deloc. Cum zicea si Anderson regula despre nume a fost de la inceput asa. Am incercat si eu si Anderson sa explicam de foarte multe ori cum sta treaba. Se pare ca majoritatea aveti alergie la numere.
Legat de varsta : tu mi-ai raspuns sec "Nu ai 15 ani sa stai pe forum". Dar tre sa ai 15 ani sa intrii pe forum ? Toti cei care intra pe forum au 15 ani ? Cu aceeasi moneda ti-am raspuns si eu asa ca nu mai fa pe nevinovatul.
Trebuia sa cunosti regulile ce trebuie aplicate de cei care au acces chiar de la inceput, din momentul ce ai primit acces pe server.
Daca ti se pare ca atunci cand cineva iti atrage atentia ca gresesti in legatura cu niste reguli ca are impresii, e cam aiurea sincer.

http://tennet.myforum.ro/schimbare-accese-pe-unele-nick-uri-din-cauza-caracterelor-vt844.html

Offline Hitman

• Newbie
  • *
« Reply #21 on: 9 Sep 08, 14:27:56 »
Nu ma refeream ca trebuie sa am 15 ani ca sa intru pe forum. Era o metoda de a spune ca nu am timp sa verific in fiecare zi forumul ca si cei care stau acasa toata ziua si se joaca cs. Nu fac pe nevinovatul ca oricum nu ma intereseaza parerea celor de pe forum sau de pe server. Mai era o intrebare. Pe baza caror criterii se stabileste cand primesc accesul inapoi? De curiozitate doar. :)

Offline day_day

• Music can inspire me...just listen, it come's from inside...
  • Full Member
  • Music...just listen, it come's from inside
« Reply #22 on: 9 Sep 08, 16:48:10 »
Hai cu statuia  :laughing7:
Music can inspire me...just listen, it come's from inside...

Offline BrownEye

• Jr. Member
  • **
« Reply #23 on: 9 Sep 08, 20:43:08 »
Nu ma refeream ca trebuie sa am 15 ani ca sa intru pe forum. Era o metoda de a spune ca nu am timp sa verific in fiecare zi forumul ca si cei care stau acasa toata ziua si se joaca cs. Nu fac pe nevinovatul ca oricum nu ma intereseaza parerea celor de pe forum sau de pe server. Mai era o intrebare. Pe baza caror criterii se stabileste cand primesc accesul inapoi? De curiozitate doar. :)

tu gandesti cand tastezi?

Offline Puric3

• Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
« Reply #24 on: 10 Sep 08, 00:20:47 »
pe mine unu ma enerveaza enorm fazele cu "^$&%*^(*&(*&)(" in fata numelui. La sfarsit toate bune si frumoase ca nu ma deranjeaza cand execut o comanda. Dar la inceput e chiar foarte foarte enervant.

Offline istrate

• Jr. Member
  • **
« Reply #25 on: 10 Sep 08, 02:09:47 »

tu gandesti cand tastezi?
Nimic nu va mai salveaza...

Offline Anderson

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Reply #26 on: 10 Sep 08, 09:44:00 »
pe mine unu ma enerveaza enorm fazele cu "^$&%*^(*&(*&)(" in fata numelui. La sfarsit toate bune si frumoase ca nu ma deranjeaza cand execut o comanda. Dar la inceput e chiar foarte foarte enervant.

Pai nu e necesar sa dai comanda ^nick. Poti sa dai comanda la un numar de litere din nick-ul respectiv.

Daca dau admin_slay uric vei lua slay ;)

Offline Hitman

• Newbie
  • *
« Reply #27 on: 10 Sep 08, 09:53:00 »
Bine, lasa sa fiu eu ala care nu gandeste. :) Astept raspunsul la intrebare. ;)

Offline corsair

• already drunk or trying
  • Administrator
  • Hero Member
  • *
  • RUBBING MINT
« Reply #28 on: 10 Sep 08, 09:54:05 »
in alte cuvinte poti sa dai comenzi pe oricare sir de caractere care apar la un singur player.. chit ca este vorba de o litera/cifra chit ca e vorba de mai multe

daca pe server sunt mai multi playeri dar doar unu are X in nume (Ex: esgfgaethrthrXergeerg) poti da lejer slay X si va lua slay

P.S. @ hitman probabil se va discuta cat de lunga e perioada de suspend si cand se stabileste ceva vei fi anuntat
Heaven is for pussies. REAL men go to HELL!

Offline Puric3

• Tennet Elders
  • Sr. Member
  • *
« Reply #29 on: 10 Sep 08, 11:33:59 »
@corsi & anderson stiu faza ca m-am mai izbit de ea cand incercam sa ii dau slay unuia care avea un nume ceva in genu : "+ %+@ @+$ gigel - +!@+".